X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jednakowa prędkość w obszarze zabudowanym przez całą dobę. Sejm przyjął zmiany w kodeksie drogowym

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 19:48
Sejm przyjął zmiany w kodeksie drogowym. Nowe przepisy wprowadzają pierwszeństwo pieszych przed wejściem na przejście, obniżenie prędkości na obszarze zabudowanym i obowiązek minimalnego odstępu między samochodami na autostradach. Za nowelizacją głosowało 423 posłów, 22 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.
Warszawskie fotoradary na razie nie zostały jeszcze uruchomione
Warszawskie fotoradary na razie nie zostały jeszcze uruchomioneFoto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Według zapisów piesi będą mieli pierwszeństwo przed pojazdami kiedy już zbliżać się będą do przejścia dla pieszych.

Do tej pory uznawano, że kierowcy i inni użytkownicy dróg musieli ustąpić pierwszeństwa pieszemu, kiedy ten już znajdował się na przejściu. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg, którzy najczęściej giną na jezdni. Jednocześnie posłowie przyjęli zapis, że pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię nie będzie mógł korzystać z telefonu komórkowego ani innego urządzenia elektronicznego, które rozprasza jego uwagę.

emerytura starosc senior park 1200.jpg
Będzie dodatkowa 14. emerytura. Sejm uchwalił nowelizację ustawy

Nowe ograniczenie prędkości

Posłowie zdecydowali o zrównaniu ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym do 50 kilometrów na godzinę. Do tej pory od 23.00 do 6.00 prędkość ta wynosiła 60 kilometrów na godzinę.

Sejm zdecydował też wprowadzić obowiązek zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych. Odstęp ten ma wynosić tyle metrów, ile wynosi połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący. Oznacza to, że na przykład auto poruszające się 100 kilometrów na godzinę powinno zachować odstęp minimum 50 metrów od poprzedzającego go pojazdu.

Czytaj także:

Posłowie przyjęli poprawkę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości o wydłużeniu vacatio legis nowelizacji ustawy do 1 czerwca tego roku.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Wystartowało Polskie Radio Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 11:00
W piątek 16 października po raz pierwszy zabrzmiał sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne jest w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na drogach w 2021 roku – co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:00
Nadchodzą zmiany w kodeksie drogowym! Od nowego roku część przepisów zostanie zmieniona. Celem wprowadzanych zmian jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa. Co zmieni się od 1 stycznia? O czym warto pamiętać? Za co możemy zostać ukarani?
rozwiń zwiń