X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Remberk: jako dorośli odpowiedzialni jesteśmy m.in. za to, by dzieci dobrze czuły się ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 16:44
- O ile kiedyś myślenie o opiece nad dziećmi dotyczyło tego, by było czyste, nakarmione i miało miejsce do spania, to o tyle cieszy mnie wzrost świadomości, że to nie wszystko - podkreśliła na konferencji prasowej poświęconej psychiatrii dziecięcej konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży prof. Barbara Remberk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wirestock Creators / Shutterstock.com

- Myślę, że to nasza odpowiedzialność jako dorosłych - wprowadzenie dzieci w świat w ten sposób, żeby były psychicznie gotowe do tego, żeby funkcjonować, żeby dobrze się czuły w świecie, ze sobą, z wyzwaniami życia, dnia codziennego. Żeby mogły sobie poradzić - wyliczyła prof. Remberk.

Zauważyła, że postrzeganie tego, co dziecku jest potrzebne, by zapewnić jego prawidłowy rozwój na przestrzeni lat zmieniło się.

- O ile kiedyś myślenie o opiece nad dziećmi dotyczyło tego, by było czyste, nakarmione i miało miejsce do spania, to o tyle cieszy mnie wzrost świadomości, że to nie wszystko - podkreśliła.

Czytaj także:

Rola wsparcia dla dziecka

Dodała, że w tej chwili dużą uwagę przywiązuje się do tego, by dziecko wspierać. Jeśli pojawiają się zaburzenia, to spotyka się to z reakcją. Zapewnia się też rehabilitację, jeśli jest ona potrzebna.

- To jest bardzo ważne, że my jako społeczeństwo zaczynamy to widzieć i rozumieć - przyznała. Równocześnie prof. Remberk zaznaczyła, że "jesteśmy na początku" reformy psychiatrii dziecięcej.

- To się dopiero zaczyna. Mamy liczne nadzieje związane z tym procesem. Bardzo mnie cieszy informacja o planach retaryfikacji (zmiana wycen świadczeń dot. psychiatrii dziecięcej - red.), bo to była taka bieżąca potrzeba placówek, które istniały dotychczas - powiedziała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Mateusz Morawiecki KPRM free 1200.jpg
Program wsparcia psychiatrii dziecięcej. Premier: na pomoc chcemy przeznaczyć 220 mln zł

Nakłady na opiekę psychiatryczną

Uczestniczący w konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w 2020 r. nakłady na opiekę psychiatryczną dzieci i młodzieży wzrosły z ok. 250 mln zł do znacznie powyżej 400 mln zł. Podkreślił ponadto, że w ubiegłym roku zwiększono też łączną liczbę placówek udzielających świadczeń dzieciom i rodzicom z 365 do 562.

Wyliczył, że na opiekę psychiatryczną dzieci i młodzieży zostanie przeznaczone 220 mln zł, a na poprawę infrastruktury trafi 120 mln zł.

Natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w systemie psychiatrii dziecięcej pojawia się kilka nowych elementów m.in. bezpłatna infolinia oraz dofinansowanie programów profilaktyki uzależnień cyfrowych. Przypomniał, że od 2018 trwa proces przebudowy modelu psychiatrii dziecięcej, by otrzymywały wsparcie i pomoc w pierwszej kolejności w ich najbliższym środowisku, blisko miejsca zamieszkania - środowiskowych centrach zdrowia psychicznego.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo Rodziny ogłasza konkurs "Samorząd Pro Familia 2021". Resort włącza się w samorządową pomoc rodzinom

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 07:56
Samorządy mogą do 31 marca zgłaszać się do konkursu "Samorząd Pro Familia 2021". Jego celem jest zaprezentowanie działań na rzecz rodziny podejmowanych przez samorządy.
rozwiń zwiń