X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Biden i Harris na budynku Urzędu Marszałkowskiego. Internauci nie kryją oburzenia

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 17:55
Na fasadzie budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu pojawiła się ekspozycja poświęcona prezydentowi elektowi USA Joe Bidenowi i Kamali Harris - informuje portal tvp.info.
Ekspozycja na Urzędzie Marszałkowskim
Ekspozycja na Urzędzie MarszałkowskimFoto: Twitter/Marcin Bosacki

shutterstock biden trump free trump biden free 1200.jpg
Inauguracja Joe Bidena. Irena Lasota: Trump organizuje swoje pożegnanie w tym samym czasie

Ekspozycja pojawiła się w przeddzień zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA. Według informacji urzędu, ma być ona prezentowana przez miesiąc. Oprócz wizerunków Harris i Bidena umieszczono też flagi amerykańskie oraz życzenia: "Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!".

Senator KO Marcin Bosacki zamieścił zdjęcie budynku z portretami amerykańskich polityków na Twitterze. - Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach - powiedział marszałek województwa Marek Woźniak.

Prezydent USA

Jak wyjaśnia, "prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje".

- Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek - czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym - tłumaczy marszałek.

- W Wielkopolsce bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju. Mam ogromną nadzieję, że prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu - dodaje.

andrzej duda pap 1200.jpg
Kongres USA zatwierdził wynik wyborów. Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy wydała oświadczenie

Oburzenie internautów

Ekspozycja przypadła do gustu senatorowi KO Marcinowi Bosackiemu. "Drodzy Joe Bidenie i Kamalo Harris - jesteście naprawdę nadzieją ludzi kochających wolność na całym świecie!" - napisał na Twitterze, dołączając zdjęcie urzędu z portretami amerykańskich polityków.

Wpis Bosackiego wywołał falę komentarzy. "Nie spodziewałem się czegoś takiego po panu. Przecież to żałosne"; "Poznań nie jest na razie kolonią amerykańską, niektórzy polscy urzędnicy wciąż o tym zapominają"; "Rozumiem entuzjazm po porażce Trumpa ale postarajmy się nie być w tym entuzjazmie żenujący"; "Mam pytanie kto za ten teatr zapłacił? Skandal".

pkur

Czytaj także

"Można się spodziewać interesującej rozgrywki amerykańsko-rosyjskiej". Agnieszka Bryc o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 21:18
- Polityka amerykańska ma swoją ciągłość. Tak samo było w przypadku Donalda Trumpa i tak samo będzie, jeśli chodzi o prezydenta elekta Joe Bidena - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Do wyborów amerykańskich odniósł się również prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski: prezydent przekaże dziś list gratulacyjny dla Bidena z zaproszeniem do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 07:30
- To elektorzy wybierają prezydenta USA. Dzisiaj ten wybór się dokona. W związku z tym, tak jak zapowiedział prezydent, po wyborze przez elektorów przekaże list gratulacyjny dla prezydenta elekta Joe Bidena - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.
rozwiń zwiń