X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: chcemy budować nowoczesny system ochrony zdrowia, oparty o najnowsze technologie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:45
- Dla mnie jest rzeczą kluczową, żebyśmy w Polsce budowali jeden z najnowocześniejszych systemów ochrony zdrowia, oparty o najnowsze rozwiązania medyczne - mówił premier Mateusz Morawiecki, wizytując centrum badawcze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowejFoto: Adam Chelstowski/Forum
1200_Dworczyk_Forum.png
Szef KPRM: szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia zaczną się zgodnie z planem - 25 stycznia

Szef rządu podkreślał, że do takiego centrum można będzie w przyszłości przyciągać naukowców z całego świata. - W takim centrum, jak tu jest tworzone na Śląsku, będzie można wręcz stworzyć szczepionkę. To są najnowsze techniki, najnowsze technologie medyczne, które będziemy tutaj wykorzystywać - mówił Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:28 10854554_2.mp3 Premier z wizytą w Śląskim Uniwersytecie Medycznym (IAR)

Czytaj także:

Dodał, że Śląsk słynie na całym świecie nie tylko z przemysłu, ale również z innowacji w medycynie. - A wiemy doskonale, że XXI w., już w szczególności ta najbliższa, nadchodząca dekada, która właśnie się zaczyna, to dekada podnoszenia naszej jakości służby zdrowia i podnoszenia naszych możliwości w medycynie - powiedział premier.

premier east news 1200.jpg
Premier o Dolnośląskim Centrum Onkologicznym: budowana placówka będzie supernowoczesna

Przypomniał też postacie wybitnych polskich lekarzy, profesorów: Zbigniewa Religi i Mariana Zembali, którzy dokonywali unikatowych operacji przeszczepów serca (w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu - red.), a także prof. Adama Maciejewskiego, który w 2013 r. wraz z zespołem lekarzy z Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach dokonał pierwszej w historii operacji przeszczepu twarzy ratującej życie pacjenta.

- Jesteśmy dumni z tych polskich osiągnięć, z tego, że Polka kieruje jednym z zespołów CureVac (chodzi o dr Mariolę Fotin-Mleczek - red.), pracujących nad szczepionką. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć z przeszłości - jak wspominaliśmy przed chwilą - Hilarego Koprowskiego, naszego rodaka, który wymyślił szczepionkę na polio, przeciw chorobie Heinego-Medina, ale przede wszystkim chcemy, żeby te nowe rozwiązania były tworzone tutaj - powiedział Mateusz Morawiecki.

Nowoczesne systemy zdrowia w Polsce

Według szefa rządu wkrótce w Polsce będą powstawać technologie genetyczne ratujące życie. - Dla mnie jest rzeczą kluczową, żebyśmy w Polsce budowali jeden z najnowocześniejszych systemów ochrony zdrowia, ale także oparty o najnowsze rozwiązania medyczne, żebyśmy budowali takie centra wdrożeniowe, jak właśnie to tu na Śląsku - zaznaczył.

W kampusie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w dzielnicy Ligota, dobiega końca budowa czterech laboratoriów w ramach Centrum Badawczo-Wdrożeniowego Silesia LabMed. Obecnie zakończyły się tam prace budowlane i laboratoria czekają na wyposażenie.

pb