X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna awaria w Warszawie. Bez ogrzewania szpital i ponad 40 budynków na Mokotowie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 12:30
W Warszawie doszło do kolejnej awarii ciepłowniczej. Bez dostaw ciepła i ciepłej wody od południa będzie ponad 40 budynków na Mokotowie. Wśród nich jest szpital covidowy.
Awaria siec ciepłowniczej. Zdjęcie ilustracyjne
Awaria siec ciepłowniczej. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Mateusz Marek

Jak mówiła Polskiemu Radiu rzecznik komunikacji w firmie Veolia Energia Aleksandra Żurada do awarii doszło w okolicach ulicy Tynieckiej na Mokotowie. W nocy na miejsce przyjechali pracownic. - Nie chcieliśmy wyłączać klientów w mroźna noc. Rozpoczęły się prace, by dotrzeć do rurociągu i zlokalizować awarię, na razie jeszcze przy włączonym ogrzewaniu do klientów. Myślę, że około godziny 12-13 zaczniemy proces zamykania dostaw ciepła - mówiła rzecznik.

PAP Jacek Ozdoba 1200.jpg
Po awarii sieci ciepłowniczej w stolicy. Wiceminister klimatu: mieszkańcom należy się wyjaśnienie

Naprawa ma potrwać do 24 godzin. W tym czasie ciepła nie będzie miało ponad 40 budynków przy ulicach Goszczyńskiego, Krasickiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Szarotki i Tynieckiej. Wśród nich jest szpital covidowy przy ulicy Goszczyńskiego - Szpital św. Elżbiety.

Jak podkreśliła Aleksandra Żurada szpital jest poinformowany o usterce, ma uruchomić własne źródło ciepła. - Jesteśmy w kontakcie ze szpitalem, który potwierdził nam, że ma zasilanie zapasowe i jest w stanie w krótkim czasie od powiadomienia je włączyć, co oznacza, że ten obiekt wrażliwy jakim jest szpital i pacjenci jest zabezpieczony i mamy potwierdzenie, że będą mieli ciepło z własnego źródła - zaznaczyła rzecznik.

Czytaj również:

To kolejna w ostatnich dniach taka awaria w stolicy. Aleksandra Żurada mówiła, że przyczyny usterek będzie ustalać specjalnie powołany zespół, ale nie bez znaczenia są warunki atmosferyczne. "Różnica temperatur pomiędzy bardzo niskimi temperaturami zewnętrznymi, dzisiaj mamy minus 19 stopni, a wysoką temperaturą gorącej wody, która jest nośnikiem ciepła w rurach, ona ma około 90 czy 100 stopni Celsjusza, to ma niemały wpływ na ryzyko awarii sieci ciepłowniczej" - mówiła Aleksandra Żurada. Rzecznik zaznaczała, że firma ma Warszawie około 19 tysięcy węzłów ciepłowniczych, czyli budynków odbierających ciepło, awarie w ostatni weekend dotyczą około 100 z nich.

Seria awarii ciepłowniczych w stolicy zaczęła się w czwartek od stołecznej Elektrociepłowni Żerań i zakłóceń w produkcji i dostarczaniu ciepła do 10 dzielnic Warszawy. W piątek rano doszło do awarii rury ciepłowniczej przy ulicy Jagiellońskiej na Pradze Północ. Po jej naprawieniu w sobotę przed południem doszło do kolejnej awarii, także przy ulicy Jagiellońskiej. Bez ciepła było około 60 budynków na Pradze Północ do niedzieli wieczorem. W niedzielę kolejna awaria - tym razem na Ursynowie, bez ciepła było 19 budynków w tej dzielnicy.

Dziś bez ciepła ma być ponad 40 budynków na Mokotowie.

bartos

Czytaj także

Awaria wodociągowa w Warszawie. Zapadł się fragment ulicy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 23:04
Na warszawskiej Woli przy skrzyżowaniu ulicy Karolkowej z Żytnią doszło do awarii wodociągowej po której zapadł się fragment ulicy. Na miejscu pracują wodociągowcy.
rozwiń zwiń