X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjczycy odmówili leczenia Polaka w śpiączce. Szef MSZ: niezrozumiała decyzja władz i lekarzy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 11:47
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau określił "niezrozumiałym" stanowisko brytyjskich władz i lekarzy w sprawie umierającego Polaka. Strona brytyjska odmówiła prośbie polskich władz o zgodę na przewiezienie naszego rodaka do Polski, by tu podjąć próbę jego leczenia.
Zbigniew Rau
Zbigniew RauFoto: Fot. Gabriel Piętka / MSZ

Szef polskiej dyplomacji podkreślał w Programie 1 Polskiego Radia, że polskie władze wykorzystały wszystkie możliwości natury politycznej, prawnej i urzędniczej-konsularnej, by u chorego kontynuowano sztuczne odżywianie i nawadnianie.

eutanazja 1200.jpg
Wlk. Brytania: choremu Polakowi odłączono pożywienie. Jest nagranie, na którym mężczyzna płacze

Zbigniew Rau podkreślił, że wystosował notę dyplomatyczną do swojego brytyjskiego odpowiednika z informacją o gotowości leczenia chorego w Polsce. Jednak, jak mówił, mimo podjętych licznych działań "nie udało się niestety przekonać brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, ani tamtejszych lekarzy, że dobro tego pacjenta nakazuje podjąć próbę przetransportowania go i leczenia w kraju".

Czytaj także:

Szef MSZ przypomniał, że chodzi o mieszkającego od kilkunastu lat w Anglii mężczyznę w średnim wieku, u którego wskutek doznanego 6 listopada zeszłego roku zatrzymania pracy serca na przeszło 45 minut, doszło do uszkodzenia mózgu. Szpital w Plymouth, w którym leży, wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie mężczyzny aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne są temu mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica.

Posłuchaj
00:31 Rau.mp3 Zbigniew Rau: stanowisko brytyjskich władz i lekarzy w sprawie umierającego Polaka jest dla nas niezrozumiałe

 Minister Zbigniew Rau zadeklarował, że "władze Rzeczpospolitej Polskiej - przede wszystkim Ministerstwo Spraw Zagranicznych w kraju jak i nasze służby dyplomatyczne - przede wszystkim konsularne w Wielkiej Brytanii - nadal, niezależnie od rozwoju sytuacji, będą wspierać rodzinę chorego". Szef polskiej dyplomacji wyraził współczucie rodzinie Polaka.

Apel o zgodę na przewiezienie chorego do Polski wystosowali też przedstawiciele środowisk twórczych, naukowych i mediów w Polsce.

IAR

Czytaj także

Trwa walka o życie Polaka w śpiączce. Apel do Brytyjczyków podpisali przedstawiciele polityki i mediów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 13:00
Przedstawiciele środowisk twórczych, naukowych i mediów w Polsce zwracają się z apelem o przekazanie do naszego kraju rodaka, który leży w śpiączce w szpitalu w angielskim Plymouth.
rozwiń zwiń