X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie spodziewam się dobrych nastrojów w kolejnych tygodniach". Mosoń o epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 09:51
- Ogólne weto w społeczeństwie będzie postępować i nie spodziewam się dobrych nastrojów w kolejnych tygodniach - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń, ekspert z Fundacji Fibre. Gośćmi audycji byli również dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego oraz Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej".
Od dzisiaj do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym.
Od dzisiaj do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół podstawowych specjalnych. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Uczniowie z klas od pierwszej do trzeciej wracają po feriach do szkół, nauka ma się jednak odbywać w reżimie sanitarnym. Pozostali uczniowie dalej będą się uczyli w domach.

klasa pap 1200 .jpg
"Najmniejsze ryzyko transmisji". Uczniowie klas I-III wracają do szkół

Goście audycji dyskutowali nad adekwatnością podejmowanych przez rząd decyzji związanych z walką z epidemią koronawirusa w Polsce.

- Jest potrzebne pewne ryzyko w tej polityce covidowej. Nie jesteśmy już tylko na tym etapie (...) jak zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, ale jesteśmy na etapie szukania sposobów, jak żyć z pandemią - stwierdził Maciej Kożuszek.

Skomentował również zapowiadany bunt przedsiębiorców związany z przedłużeniem zamknięcia branż i powiązał go z odbiorem społecznym rządowych obostrzeń. - Wszyscy jesteśmy psychicznie zmęczeni i władza powinna brać to pod uwagę - argumentował i dodał, że na całym świecie jest podobna sytuacja zmęczenia obostrzeniami pandemicznymi i obarczania winą za owe niedogodności rządzących.

"Tolerancja dla utrzymywania reżimu sanitarnego jest bliska zeru"

Dr Sebastian Gajewski podkreślił, że podchodzi "z dużą ostrożnością" do decyzji o powrocie najmłodszych dzieci do szkół. - Obawiam się wzrostu zakażeń i zgonów - powiedział. - Mam nadzieję, że nie powtórzymy scenariusza wrześniowego, ale niewiele się zmieniło, żeby mówić, że będzie inaczej - dodał.

W sprawie ograniczeń usług czasu wolnego ocenił, że mamy przetestowane skuteczne obostrzenia. - Bez względu na racjonalne oceny i intuicje dotyczące słuszności, czy skuteczności poszczególnych obostrzeń, musimy zdać sobie sprawę, że społeczna tolerancja wobec kolejnych obostrzeń, a raczej utrzymywanie tego reżimu, z którym mierzymy się już kolejny miesiąc, jest dzisiaj bliska zeru - przyznał dr Gajewski.

Czytaj także: "Wierzę w ich mądrość. Nadchodzi trzecia fala". Wiceminister funduszy o protestach przedsiębiorców

"Weto będzie postępować"

Siłownia 1200 PAP.jpg
Kiedy zostaną zniesione obostrzenia covidowe? Prof. Horban podał możliwy termin

- Mam wrażenie, że epidemia się rozwija i przybiera raz większe, raz mniejsze postacie - podkreślił Jerzy Mosoń. Dodał, że ona "nie ma żadnych fal - ona trwa".

Skomentował również decyzję o powrocie dzieci z klas I-III szkoły podstawowej do nauczania stacjonarnego w szkołach. - Nie ma obecnie prowadzonych racjonalnych działań - jest to swego rodzaju eksperyment. I nie ma się co dziwić, że wielu przedsiębiorców (...) się buntuje. Dalej będzie tylko gorzej - ocenił. - Ogólne weto w społeczeństwie będzie postępować i nie spodziewam się dobrych nastrojów w kolejnych tygodniach - dodał.

W nagraniu również komentarz na temat przyszłości politycznej Platformy Obywatelskiej.


Posłuchaj
21:55 _PR24_AAC 2021_01_18-08-36-06.mp3 Publicyści o powrocie uczniów najmłodszych klas do szkół, a także przyszłości Platformy Obywatelskiej ("Debata Poranka"/ Polskie Radio 24)

 

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego), Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"), Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre)

Data emisji: 18.01.2021

Godzina emisji: 8.35

Polskie Radio 24/IAR/st

Czytaj także

Trump bez dostępu do mediów społecznościowych. Gajewski: potrzebna regulacja prawna dot. takich serwisów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 09:30
- Oczywista jest tutaj hipokryzja wielkich mediów, gigantów z Doliny Krzemowej. Jest też spora naiwność ze strony prawicy, bo myślę, że relacja pomiędzy mediami społecznościowymi a Donaldem Trumpem czy politykami prawicowymi nie jest tak prosta. Jedni dążą do zniszczenia drugich - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli również dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego oraz Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.
rozwiń zwiń