X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBŚP: kilkadziesiąt firm polskich i zagranicznych zamieszanych w przestępstwa skarbowe

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 11:39
- Kilkadziesiąt polskich i zagranicznych firm może być zamieszanych w narażenie Skarbu Państwa na wielomilionowe straty. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w ostatnich dniach 7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która popełniała przestępstwa skarbowe przy sprzedaży m.in. oleju rzepakowego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl

Zespół Prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji poinformował w piątek, że funkcjonariusze biura na terenie woj. Mazowieckiego, śląskiego i małopolskiego zatrzymali 7 osób, które w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

Działania służb

policja narkotyki marihuana free 1200.jpg
7 tysięcy działek dilerskich marihuany. Przejęto transport z Hiszpanii do Polski

Jak podało CBŚP, rozpracowywanie działalności tej grupy trwa od 2016 r., a pierwsze zatrzymania miały miejsce w marcu 2020 r. Działalność przestępcza objęta zarzutami dotyczy lat 2015-2016 i skupia się głównie na handlu olejem rzepakowym oraz granulatem tworzyw sztucznych bez uiszczania należnego podatku VAT.

Od początku śledztwa funkcjonariusze przeszukali kilkadziesiąt siedzib firm na terenie województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. - Zabezpieczono dokumentację dotyczącą handlu i transportu różnego rodzaju towarami, którą poddawano dokładnej analizie i weryfikacji - podało CBŚP.

Czytaj także:

W nielegalną działalność może być zamieszanych 20 krajowych i 5 zagranicznych podmiotów gospodarczych. Szacowana wartość uszczuplenia należności publicznoprawnych wynosi co najmniej 61 milionów złotych.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania - podało w piątek CBŚP.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemyt narkotyków wart ponad 400 mln zł. Prokuratura postawiła zarzuty podejrzanym

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 07:28
Prokuratura przedstawiła zarzuty 10 osobom podejrzanym o udział w międzynarodowym gangu przemytników narkotyków. Grupa miała przewieźć z Hiszpanii z do Polski marihuanę wartą ponad 400 mln zł. Jednym z podejrzanych jest "Master", lider "Jude Gangu", pseudokibiców Cracovii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabryka narkotyków w sadzie pod Grójcem. CBŚP przejęło towar o wartości 15 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 07:12
W zlikwidowanej w powiecie grójeckim fabryce amfetaminy, policja przejęła narkotyki i półprodukty o czarnorynkowej wartości 15 mln złotych. Dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję substancji psychotropowych zostało zatrzymanych. Jeden z nich to twórca "mobilnego" laboratorium amfetaminy.
rozwiń zwiń