X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przedłużone obostrzenia i kolejność szczepień. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 01:30
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie epidemiczne Rady Ministrów, uwzględniające między innymi kwestię kolejności szczepień przeciw koronawirusowi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacek Szydlowski/Forum

Podmioty przeprowadzające szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 mają obowiązek stosowania tych szczepień w podanej kolejności.

W etapie zero wymieniono między innymi: osoby pracujące w podmiotach leczniczych, pracowników aptek, studentów i wykładowców uczelni medycznych oraz zatrudnionych w domach pomocy społecznej.

TT dworczyk 1200.png
"Przekroczyliśmy 400 tys. zaszczepionych osób". Szef KPRM przedstawił nowe dane

Kto należy do grona osób z etapu 1?

Wśród osób szczepionych w etapie 1 wymieniono: pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych, hospicjów, oddziałów paliatywnych oraz osoby przebywające w domach pomocy społecznej. W ramach etapu 1 uwzględniono także osoby urodzone kolejno: nie później niż w 1941 roku, w latach 1942-1951 oraz w latach 1952-1961.

W etapie 1 szczepieni mają być także nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni oraz nauczyciele akademiccy.

Czytaj także:

Szczepieni w tym etapie będą również funkcjonariusze albo żołnierze: Sił Zbrojnych RP, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, straży ochrony kolei, prokuratorzy i asesorzy oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, a także ratownicy górscy i wodni.

W rozporządzeniu określono także, że w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się "jednoczasowe szczepienie" osób wchodzących w skład wymienionych grup w ramach jednego etapu lub szczepienie osób wchodzących w skład różnych grup w ramach różnych etapów.

ks

Czytaj także

Kampania #SzczepimySię. Animacje dotyczące szczepień na ekranach LED w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 21:42
Na ekranach LED w całym kraju można już zobaczyć animacje nt. szczepień przeciw COVID-19; w krótkich materiałach informacyjnych Cezary Pazura – aktor i ambasador kampanii #SzczepimySię, mówi o bezpieczeństwie i wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepionek - przekazało w czwartek CIR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek: stan przygotowań szkół do powrotu dzieci jest bardzo dobry

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 20:50
- Stan przygotowań polskich szkół do powrotu dzieci do nauczania stacjonarnego jest bardzo dobry - stwierdził Przemysław Czarnek w stacji Polsat News. Podkreślił jednocześnie, że resort będzie codziennie monitorować sytuację w szkołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oczekuję standardu uczelnianego, a nie bazarowego". Minister zdrowia ws. rektora WUM

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 21:41
– Jestem rozczarowany brakiem poczucia odpowiedzialności. Oczekiwałbym standardu etycznego uczelnianego, a nie bazarowego – powiedział szef MZ Adam Niedzielski, odnosząc się do zapowiedzi rektora WUM, że nie ustąpi ze stanowiska. – Pożyjemy, zobaczymy, czy tej rezygnacji nie będzie – dodał.
rozwiń zwiń