X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: kielecki radny KO zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 17:22
Według medialnych doniesień kielecki radny KO Karol Wilczyński zaszczepił się poza kolejnością przeciw COVID-19. Szef świętokrzyskich struktur PO Artur Gierada powiedział PAP, że jeśli informacja się potwierdzi, złoży wniosek o wykluczenie Wilczyńskiego ze struktur ugrupowania.
Chorągiewka z logotypem Platformy Obywatelskiej
Chorągiewka z logotypem Platformy ObywatelskiejFoto: Fotophoto / Shutterstock.com

Lokalne media doniosły, że kielecki radny Karol Wilczyński, zasiadający w Radzie Społecznej Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sobieskiego w Kielcach, zaszczepił się na COVID-19 poza kolejnością. Sam Radny, który jest także sekretarzem świętokrzyskich struktur PO, w rozmowie z PAP nie chciał komentować tych informacji.

pap WUM 1200.jpg
"To patologia". Strzeżek o szczepieniu na WUM celebrytów poza kolejnością


- Nie udzielam żadnych wyjaśnień. Stoję na stanowisku, że tego typu informacje dotyczą zdrowia i zabiegu medycznego, bo takim zabiegiem jest ewentualne szczepienie. Nie informuję na ten temat, zarówno ten, jak i każdy inny, który dotyczy mojego zdrowia. Takich informacji nie upubliczniam – podkreślił Wilczyński.

Do tych doniesień na czwartkowej konferencji prasowej w Kielcach odnieśli się poseł PiS Anna Krupka i kielecki radny tego ugrupowania Marcin Stępniewski.

Czytaj także:

- Bardzo bulwersująca sprawa. Jeśli dochodzi do szczepień poza kolejnością, to tych szczepionek może zabraknąć dla najbardziej potrzebujących ludzi, m.in. dla medyków. Oczekuję od prezydenta Kielc Bogdana Wenty przeprowadzenia kontroli we wszystkich jednostkach miejskich, które kierują na takie szczepienia i dokonują tych szczepień. Żeby zweryfikować, czy do tego typu nadużyć, jeśli te informacje się potwierdzą, nie doszło na szerszą skalę – powiedział Stępniewski.

"My przestrzegamy wysokich standardów"

Krupka przypomniała podobny przypadek związany ze starostą opatowskim. - Tomasz Staniek, za to, że zaszczepił się przeciw COVID-19 poza kolejnością, został wykluczony ze struktur Prawa i Sprawiedliwości - powiedziała.

- My przestrzegamy wysokich standardów. Dlatego zwracam się do szefa Platformy Obywatelskiej w woj. świętokrzyskim Artura Gierady, z pytaniem, jakie podejmie działania wobec radnego Karola Wilczyńskiego, jeżeli te informacje zostaną potwierdzone – podkreśliła poseł PiS.

Gierada powiedział PAP, że rozmawiał z Wilczyńskim. - Jeśli okaże się, że cała sytuacja miała miejsce, to chciałbym przeprosić wszystkich obywateli, że do czegoś takiego doszło. Platforma Obywatelska od zawsze stawiała najwyższe standardy przed swoimi członkami, jeśli chodzi o życie publiczne. Rozmawiałem już z radnym Wilczyńskim, poprosiłem go, aby ustosunkował się do całej sytuacji – podkreślił Gierada.

Jak dodał, jeśli cała informacja okaże się prawdziwa, to złoży w piątek do Zarządu Krajowego PO wniosek o wykluczenie Wilczyńskiego z ugrupowania.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwugłos ws. szczepień poza kolejnością. Sellin: należy to wyjaśnić, Kowal: to jest w interesie społecznym

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 11:49
Wiceminister kultury Jarosław Sellin powiedział, że trzeba wyjaśnić sprawę szczepień na koronawirusa poza kolejnością. Kilka dni temu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zaszczepili się między innymi aktorka Krystyna Janda i były premier Leszek Miller, choć zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepieni są obecnie pracownicy ochrony zdrowia, domów pomocy społecznej i członkowie ich rodzin.
rozwiń zwiń