X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Po spotkaniu prezydenta z premierem ws. ustawy o działach. Będą prace nad nowymi rozwiązaniami

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 15:59
Około dwóch godzin trwało spotkanie prezydenta, premiera oraz ich współpracowników w Pałacu Prezydenckim. Tematem rozmów pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego była zawetowana przez prezydenta nowelizacja ustawy o działach administracji rządowej.
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem DudąFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Wszystkie strony przedstawiły swoje stanowiska, prace nad nowymi rozwiązaniami legislacyjnymi będą trwały" - oświadczyła Kancelaria Prezydenta w krótkim komunikacie. Po spotkaniu nie przewidziano wypowiedzi dla mediów.

Radosław Fogiel 1200.jpg
"Zjednoczona Prawica jest stabilna, mimo dyskusji wewnętrznych". Fogiel o wecie prezydenta

W miniony piątek Andrzej Duda zawetował nowelę ustawy reorganizującej strukturę rządu. Prezydent ocenił, że przepisy nie zachowały 21-dniowego terminu na jego decyzję w sprawie ustawy. Andrzej Duda negatywnie ocenił również przeniesienie nadzoru nad leśnictwem i łowiectwem z resortu środowiska do ministerstwa rolnictwa.

Prezydent zakwestionował ponadto włączenie podsekretarzy stanu do korpusu służby cywilnej. Oznaczałoby to podniesienie uposażeń części wiceministrów. Prezydent popiera sam pomysł podwyżek, ale jego sprzeciw budzi jednak czas takiej zmiany przypadający na okres walki z pandemią COVID-19 oraz - jak dodano w komunikacie Pałacu - "niepełny i niesystemowy" charakter tej zmiany.

Czytaj także:

W dzisiejszym spotkaniu ze strony rządowej oprócz premiera uczestniczyli między innymi szef KPRM Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, minister rolnictwa Grzegorz Puda, a także przedstawiciele leśników.

Ze strony prezydenta w spotkaniu wzięli udział szefowa Kancelarii Grażyna Ignaczak-Bandych, szef gabinetu Paweł Szrot, ministrowie Małgorzata Paprocka i Błażej Spychalski oraz prezydencki doradca Paweł Sałek.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie przewartościuje sceny politycznej". Politolog o wecie prezydenta do noweli ustawy o działach administracji

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 12:18
- To nie jest tak, jak chce opozycja, że mamy konflikt pomiędzy prezydentem i rządem - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń