X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przedłużenie obostrzeń. Dr Karnkowski: konieczny jest kompromis między racjami resortów zdrowia i finansów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:18
- Ministerstwo Finansów musi troszczyć się o wpływy do budżetu i zdaje się, że w przypadku dalszego zamrożenia gospodarki kolejne działania osłonowe nie będą możliwe, bo nie będzie na to pieniędzy. Myślę, że konieczny jest jakiś kompromis między racjami resortu zdrowia i resortu finansów - powiedział dr Krzysztof Karnkowski o przedłużeniu obostrzeń.
Audio
  • Dr Krzysztof Karnkowski o przedłużeniu obostrzeń ("Północ-Południe")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

Decyzją rządu ograniczenia polegające m.in. na zamknięciu stoków narciarskich i hoteli oraz możliwości serwowania dań w restauracjach tylko na wynos zostały przedłużone do 31 stycznia. Taka decyzja wywołała bunt wielu przedsiębiorców. W trudnej sytuacji znaleźli się zwłaszcza właściciele biznesów w górach, dla których obecnie przypada szczyt sezonu, czyli okres, w którym notują największe zyski.

Restauracja protest pandemia 1200 Free.jpg
Bunt przedsiębiorców. Publicysta: mamy wielowiekową tradycję wojowania z państwem

"Potrzebny kompromis"

Zdaniem socjologa dra Krzysztofa Karnkowskiego panika przedstawicieli niektórych przedsiębiorstw jest zrozumiała. Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 rząd musi jak najszybciej znaleźć odpowiednie rozwiązanie obecnej sytuacji. - Jest faktem, że są branże, które swój najlepszy moment mają w pewnym okresie, więc ta panika z ich punktu widzenia jest całkowicie zrozumiała. Wydaje się też, że w samym rządzie nie ma co do tego zgodności, bo jest to stanowisko Ministerstwa Zdrowia - powiedział.

Czytaj także:

- Ministerstwo Finansów musi troszczyć się o wpływy do budżetu i zdaje się, że w przypadku dalszego zamrożenia gospodarki kolejne działania osłonowe nie będą możliwe, bo nie będzie na to pieniędzy. Myślę, że konieczny jest jakiś kompromis między racjami resortu zdrowia i finansów - dodał.

Powrót do rozwiązań z lata

Zdaniem naukowca obecna sytuacja może budzić niepokój także u rządzących. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do rozwiązań z lata. - Na pewno nie pomagają doniesienia o osobach, które już teraz jawnie ignorują obostrzenia i się z tym obnoszą. Obawiam się najbardziej tego, że w przypadku jakiegoś dzikiego otwierania branż one faktycznie nie będą respektować żadnych obostrzeń - powiedział.

- Może lepszym rozwiązaniem byłby powrót do sytuacji działania rozwiązań pośrednich, tak jak sytuacja z okresu letniego, gdzie branże mogły działać w ścisłym reżimie sanitarnym - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj

19:29 _PR24_AAC 2021_01_14-12-37-47.mp3 Dr Krzysztof Karnkowski o przedłużeniu obostrzeń ("Północ-Południe")

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: dr Krzysztof Karnkowski (socjolog, publicysta)
Data emisji: 14.01.2021
Godzina emisji: 13:37

dz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poświąteczne ograniczenia. Prof. Modzelewski: potrzeba refleksji, są niewspółmierne do celu

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 15:19
- Myślę, że znajdziemy czas na refleksję i powinniśmy to zrobić jak najszybciej. Ten sposób reakcji jest niewspółmiernie kosztowny w stosunku do celu, który chce się osiągnąć - powiedział prof. Witold Modzelewski o wchodzących od poniedziałku ograniczeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lockdown turystyki i gastronomii. Karol Gac: zobaczymy, jak rząd wyjdzie naprzeciw cierpiącym firmom

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 13:15
- Zobaczymy też, jak rząd wyjdzie naprzeciw przedsiębiorcom i tym, którzy teraz będą cierpieć z powodu decyzji rządzących - powiedział Karol Gac, publicysta. Gość odniósł się w ten sposób do ograniczeń wprowadzonych przez rząd z powodu pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przedłużył obostrzenia. Publicysta: jedyny plus, że dowiedzieliśmy się o tym dziś

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 19:07
- Jedyny plus, że dowiedzieliśmy się o tym dzisiaj, a nie w piątek po południu czy poniedziałek rano - powiedział Michał Płociński z "Rzeczpospolitej". Na temat przedłużenia przez rząd obowiązujących obostrzeń w "Debacie dnia" rozmawiał także Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".
rozwiń zwiń