X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd uchylił kolejną decyzję komisji weryfikacyjnej. Chodzi o nieruchomość przy ul. Emilii Plater

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 11:15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Emilii Plater 14. Wcześniej komisja uznała, że kamienicę tę zreprywatyzowano z naruszeniem prawa.
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich
Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskichFoto: twitter.com/KW_GOV_PL

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji wydała uchyloną przez warszawski sąd decyzję w maju zeszłego roku.

Komisja stwierdziła wówczas, że trzy wcześniejsze decyzje prezydenta Warszawy dotyczące reprywatyzacji kamienicy przy Emilii Plater 14 naruszyły prawo przez niezbadanie przesłanki posiadania nieruchomości przez dotychczasowego właściciela lub jego następców.

Paweł Lisiecki 1200 PAP.jpg
Pierwsze posiedzenie komisji reprywatyzacyjnej w 2021 r. Zapadły nowe decyzje

Jak argumentowała wtedy komisja, przeniesienie roszczeń do tej kamienicy  było rażąco sprzeczne z interesem społecznym, bo nastąpiło w zamian za świadczenie rażąco niewspółmierne do wartości nieruchomości. Według komisji także obliczony w decyzjach ratusza czynsz został ustalony bez podstawy prawnej.

Kolejna z wielu uchylonych decyzji

Sprawa Emilii Plater 14 to kolejna z wielu decyzji komisji weryfikacyjnej uchylonych przez sąd administracyjny. WSA uchylił w minionym roku decyzje komisji w sprawach Puławskiej 137, Kredytowej 6 oraz Marszałkowskiej 43, Nowogrodzkiej 6a, Nieborowskiej 13, Piaseczyńskiej 32, Odolańskiej 7, Polnej 46, Noakowskiego 20, Mazowieckiej 12, Widok 22, Krakowskiego Przedmieścia 81 i działek przy Jeziorku Gocławskim.

Utrzymał natomiast decyzje w sprawach: Pięknej 49, Krakowskiego Przedmieścia 35 i Mokotowskiej 39, Borzymowskiej 34/36, Koszykowej 49a i Nowogrodzkiej 46. W 2019 r. sąd uchylił nieprawomocnie kilkanaście innych decyzji komisji weryfikacyjnej w sprawach różnych nieruchomości, natomiast kilka utrzymał w mocy.

Dotychczas żadna z tych spraw nie została prawomocnie rozstrzygnięta przez NSA.

tvp.info, bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja weryfikacyjna wydała kolejne decyzje ws. odszkodowań. Łącznie przyznano ich ponad 9 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:10
Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich wydała kolejne trzy decyzje w sprawie stołecznej nieruchomości i 11 dotyczących odszkodowania lub zadośćuczynienia lokatorom pokrzywdzonym przez reprywatyzację.
rozwiń zwiń