X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

#ObiadyDlaBohaterów, czyli wsparcie kombatantów w czasie pandemii. PFN przedłuża akcję

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 11:00
W czasie epidemii koronawirusa Polska Fundacja Nadrowa pomaga kombatantom II wojny światowej w ramach akcji "Obiady i Korpus rehabilitacyjny dla Powstańców Warszawskich". Dziś zarząd Fundacji zdecydował, że projekt zostanie przedłużony do końca marca.
Projekt ma poprawić stan zdrowia kombatantów, który uległ znacznemu pogorszeniu podczas pandemii
Projekt ma poprawić stan zdrowia kombatantów, który uległ znacznemu pogorszeniu podczas pandemiiFoto: twitter.com/@NieZapomnijONas
covid lekarze free shutt 1200 .jpg
PFN wesprze hospicjum w Łomży i DPS we Wrocławiu. "Kierujemy się najwyższą koniecznością"

Dzięki pomocy PFN ponad 200 kombatantów otrzymuje ciepłe posiłki w porze obiadowej, a grupa ponad 30 najbardziej potrzebujących osób ma przeprowadzane zabiegi rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania. Ze względu na wiek, należą oni do grupy najwyższego ryzyka.

Czytaj także:

Korpus Rehabilitacyjny dla Powstańców Warszawskich zaczął działać 11 listopada 2020 r. W pilotażowym projekcie, który trwał od 11 listopada do końca 2020 r., pomoc fizjoterapeutów i rehabilitantów otrzymało ponad 20 kombatantów. Łącznie przeprowadzonych zostało 210 godzin rehabilitacji. Od Nowego Roku wsparciem objętych jest ponad 30 najbardziej potrzebujących kombatantów.

rehabilitacja FREE 1200.jpg
Polska Fundacja Narodowa finansuje rehabilitacje dla kombatantów

Projekt ma poprawić stan zdrowia kombatantów, który uległ znacznemu pogorszeniu podczas pandemii, ze względu na brak odpowiedniej ilości ruchu. - Ograniczamy konieczność opuszczania przez seniorów domów i przebywania w miejscach zwiększających ryzyko zakażenia, a rehabilitacja znacznie wpływa na poprawę stanu ich zdrowia oraz ogólnego samopoczucia - powiedział wiceprezes Fundacji Michał Góras.

Druga akcja #ObiadyDlaBohaterów trwa od 3 listopada 2020 r. W jej ramach każdego dnia posiłki docierają do ponad 200 kombatantów w całym kraju. Do dziś dostarczono ponad 7 tys. posiłków.

- Wspieramy szczególne osoby, autorytety, które ze względu na swoją patriotyczną postawę są wzorem dla młodzieży. Ta pomoc ma wielowymiarową wartość - to zarówno realna pomoc dla kombatantów, osób z grupy najwyższego ryzyka, jak i wyraz wdzięczności za walkę o Niepodległą. To także dowód naszej troski i szacunku dla biografii pokolenia, które naucza samopoświęcenia - powiedział prezes Fundacji Marcin Zarzecki.

Organizatorem akcji jest Fundacja "Nie Zapomnij O Nas". Jej partnerami oprócz PFN są Kancelaria Prezydenta, Fundacja KGHM Polska Miedź oraz Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PFN w walce z koronawirusem. Kilkadziesiąt przedsięwzięć otrzymało wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:11
- Polska Fundacja Narodowa wsparła do końca 2020 r. kilkadziesiąt przedsięwzięć w walce z koronawirusem – poinformował Temistokles Brodowski z Fundacji. Dofinansowanie otrzymały nie tylko szpitale, czy kombatanci, ale też programy społeczne.
rozwiń zwiń