X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Cześć i chwała Alojzemu Piaskowskiemu, hańba jego katom". Premier oddał hołd żołnierzowi AK

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 10:30
Premier Mateusz Morawiecki przypomniał na Facebooku, że w czwartek przypada 74. rocznica śmierci Alojzego Piaskowskiego ps. "Tornado" i "Drukarz", żołnierza AK i dowódcy Konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego "Odra" Nowa Sól. "Cześć i chwała Piaskowskiemu, hańba jego katom" - napisał.
Alojzy Piaskowski ps. Tornado i Drukarz był żołnierzem AK i dowódcą Konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego Odra Nowa Sól
Alojzy Piaskowski ps. "Tornado" i "Drukarz" był żołnierzem AK i dowódcą Konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego "Odra" Nowa SólFoto: facebook.com/@MorawieckiPL
mjr Aleksander Tarnawski 1200.jpg
"Dwustu lat Panie Majorze". Premier złożył życzenia ostatniemu z Cichociemnych

We wpisie na Facebooku Mateusz Morawiecki podkreślił, że 14 stycznia 1947 r. na Alojzym Piaskowskim wykonano wyrok śmierci. "Miał 17 lat i po strasznych torturach zastrzelono go strzałem w głowę (jak w Katyniu) w ubeckich kazamatach w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Bolesław Bierut skazał go na śmierć dwa tygodnie wcześniej, mimo że Alojzy był rówieśnikiem jego córki" - czytamy.

Czytaj także:

Premier przypomniał również, że Alojzy Piaskowski ps. "Tornado" i "Drukarz" był żołnierzem AK (od 15. roku życia) i dowódcą Konspiracyjnego Związku Harcerstwa Polskiego "Odra" Nowa Sól. "Bestialsko torturowany również przez sowieckich żołnierzy. Pochowany w jamie na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Cześć i chwała Piaskowskiemu, hańba jego katom. Cześć i chwała Bohaterom" - napisał.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przywracanie prawdy o zasługach kpt. Romualda Rajsa "Burego"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 08:08
- Życzyłbym osobom, które oskarżają mojego ojca, by otworzyły się na fakty, jakie są odkrywane. Jeśli ktoś tkwi na poziomie "Sztyletu Burego", książeczki wydawanej w okresie komunistycznym, to będzie w tym tkwił - powiedział inż. Romuald Rajs, syn kapitana Romualda Rajsa ps. Bury. Gościem Polskiego Radia 24 był również Michał Ostapiuk, autor wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej książki "Komendant Bury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jej życie było, jest i będzie jednym z duchowych fundamentów niepodległej Polski". Premier o Lidii Lwow-Eberle

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 17:25
Premier Mateusz Morawiecki nazwał wielką stratą dla Polski śmierć Lidii Lwow-Eberle. Sanitariuszka 5 Brygady Wileńskiej Armii Krajowej oraz towarzyszka życia majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" zmarła wczoraj w wieku 100 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzór dla każdego Polaka". Błaszczak w setne urodziny ostatniego żyjącego cichociemnego

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 13:08
Mieszkający od wielu lat w Gliwicach major Aleksander Tarnawski, ostatni żyjący cichociemny, obchodzi w piątek setną rocznicę urodzin. "W Pana losach w niezwykły sposób zapisane zostały ważne wątki historii Polski Niepodległej" - napisał w liście do solenizanta prezydent Gliwic Adam Neumann.
rozwiń zwiń