X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pilne spotkanie prezydenta z premierem. Tematem weto dot. ustawy reorganizującej rząd

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 09:07
W czwartek ok. godz. 13.30 w Pałacu Prezydenckim zakończyło się robocze spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim, którego tematem był nowy projekt nowelizacji ustawy o działach. Spotkanie trwało około dwóch godzin.
Pałac Prezydencki
Pałac PrezydenckiFoto: PAP/Radek Pietruszka
Andrzej Duda Free prezydent pl-1200.jpg
"Nie przewartościuje sceny politycznej". Politolog o wecie prezydenta do noweli ustawy o działach administracji

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał PAP, że ponieważ spotkanie miało charakter roboczy nie przewidziano briefingu prasowego po nim; nie zostanie też wydany komunikat prasowy.

Czytaj także:

W piątek prezydencka kancelaria poinformowała, że prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o działach administracji rządowej, która przewiduje m.in. wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologia, leśnictwo i łowiectwo oraz centrum administracyjnego rządu.

Rzecznik rządu Piotr Müller mówił wówczas, że prezydent poinformował wcześniej premiera, że zamierza zawetować nowelę. Szanujemy tę decyzję; wkrótce spotkanie z prezydentem, mamy nadzieję, że nowy projekt ustawy spełni oczekiwania głowy państwa - powiedział Müller.

"Niepełny i niesystemowy charakter zmiany"

Weto oznacza, że wstrzymane są zmiany administracyjne w rządzie po jego rekonstrukcji, a nowelizacja wraca do Sejmu. Może on odrzucić sprzeciw prezydenta większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Weto do nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej było szóstą taką decyzją Andrzeja Dudy w okresie rządów Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej prezydent odesłał do Sejmu przepisy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, ustawę degradacyjną oraz zmiany w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

pb

Czytaj także

Sałek: ochrona przyrody w Polsce jest oparta o Lasy Państwowe i to się świetnie sprawdza

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 07:40
- Mamy wypracowany bardzo dobry i samofinansujący się system związany z polskimi lasami - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, tłumacząc powody weta prezydenta w sprawie ustawy o działach.
rozwiń zwiń