X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mam poczucie fizycznego zagrożenia". Latkowski po premierze filmu o aferze Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 00:10
- Po raz pierwszy mam poczucie zagrożenia, fizyczne poczucie zagrożenia - powiedział dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski w TVP Info premierze filmu "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy".
Sylwester Latkowski
Sylwester LatkowskiFoto: Forum/Krystian Maj

- Wiele filmów zrobiłem, dotykałem najważniejszych spraw kryminalnych w tym kraju, ale po raz pierwszy mam poczucie zagrożenia, fizyczne poczucie zagrożenia. Jeśli dostaję taki sygnał: tym razem nie skończy się na dyskredytowaniu twojej osoby, tylko licz na to, że stanie ci się coś więcej. To jest normalne, że jesteśmy Rosją? - pyta dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski w TVP Info po premierze filmu "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy".

Przed premierą "Taśm Amber Gold" Sylwester Latkowski zapewniał, że nie zrobił filmu politycznego. - Jeżeli ktoś oczekuje, że ja tym filmem będę uderzał w poprzednie służby czy prokuraturę, to jest w błędzie, bo opisuję zarówno obecne, jak i poprzednie służby. To jest film o układzie panującym w Trójmieście, a on - jak wskazuje tytuł - jest ponadczasowy - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl.

Cezary GMyz.jpg
Cezary Gmyz: Afera Amber Gold wciąż nie została wyjaśniona

Sprawa Amber Gold

Amber Gold powstała 27 stycznia 2009. Oficjalnie firma miała zajmować się inwestycjami w złoto i inne kruszce i oferować swoim klientom atrakcyjne oprocentowanie lokat. Firma wyłudziła pieniądze od około jedenastu tysięcy osób. Straty prokuratura oceniła na 851 mln zł.

Czytaj także:

W 2019 roku sąd skazał założycieli Amber Gold. Marcina Plichtę na 15 lat pozbawienia wolności, a jego żonę - na 12,5 roku. W 2016 roku Sejm powołał komisję śledczą do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

ks

Czytaj także

Afera Amber Gold. Syndyk ma problem z wypłatą pieniędzy dla części poszkodowanych

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 12:33
Syndyk masy upadłościowej Amber Gold Józef Dębiński nie może wypłacić części gotówki osobom poszkodowanym, bo zmieniły się ich numery kont bankowych. Około 400 tys. zł, czyli 20 proc. wykonanych do tej pory przez niego przelewów, zostało zwróconych. Syndyk prosi, by pokrzywdzeni jak najszybciej zgłaszali się do niego po należne wypłaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera Amber Gold. Piotr Nisztor: fundamentem tego układu byli ludzie ze służb

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:42
- W układzie trójmiejskim trudno wskazać takiego bossa czy kogoś, kto dowodzi tym układem. On zaczął być tkany jeszcze w kresie PRL ze względu na otwartość morza, różne interesy międzynarodowe, które w portach trójmiejskich się zbiegały. Fundamentem tego układu byli ludzie służb specjalnych, którzy kładli podwaliny pod to wszystko, co stało się lata później - powiedział o aferze Amber Gold dziennikarz śledczy Piotr Nisztor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy". TVP pokaże dziś nowy film Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:06
Wieczorem Telewizja Polska pokaże nowy film Sylwestra Latkowskiego "Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy". Film zostanie wyemitowany o godzinie 20.35 na dwóch kanałach publicznego nadawcy: TVP1 i TVP Info.
rozwiń zwiń