X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Paszport osoby zaszczepionej". Otrzyma go każdy, kto przyjął drugą dawkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:29
Wiceminister zdrowia Anna Goławska poinformowała, że każda osoba zaszczepiona przeciw COVID-19 otrzyma potwierdzenie, które nazwała "paszportem osoby zaszczepionej". Wyjaśniła, że nastąpi to po przyjęciu drugiej dawki szczepionki.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna Goławska
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Anna GoławskaFoto: PAP/Mateusz Marek
TT dworczyk 1200.png
Kalendarz szczepień kolejnych grup przeciwko COVID-19. Poznaliśmy szczegóły

Potwierdzenie będzie miało formę kodu QR. Jak mówiła wiceminister, będzie je można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta lub z aplikacji mObywatel. Anna Goławska dodała, że jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, będzie je można także wydrukować w punkcie szczepień. Kod "to będzie tak zwany paszport osoby zaszczepionej, który będzie potwierdzał, że osoba została zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które przysługują osobom zaszczepionym" - powiedziała wiceszefowa resortu zdrowia.


Posłuchaj
00:27 10845323_1.mp3 Anna Goławska: każda osoba zaszczepiona otrzyma "paszport osoby zaszczepionej" (IAR)

 

Zobacz także:

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia. W pierwszej kolejności przystąpił do nich personel medyczny i niemedyczny służby zdrowia. Kolejną szczepioną grupą będą mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej i pacjenci Zakładów Leczniczo-Opiekuńczych, seniorzy, służby, które wspomagają walkę z COVID-19 - m.in. policja i wojsko oraz nauczyciele.

Osoby, które skończyły 80 lat - będą mogły się rejestrować na szczepienie od 15 stycznia, a osoby powyżej 70. roku życia - od 22 stycznia. Szczepienie osób w wieku 70 lat i więcej rozpocznie się 25 stycznia.

dn

Czytaj także

Kalendarz szczepień przeciwko COVID-19. Zobacz terminy dla poszczególnych grup

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 17:18
15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób 80+ oraz formularz zgłoszeniowy dla wszystkich powyżej 18. roku życia; od 22 stycznia rozpoczęła się rejestracja dla osób 70+, a od 25 stycznia szczepienia tych osób.
rozwiń zwiń