X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wiedza, doświadczenie i wrażliwość". Rzecznik Praw Dziecka powołał Radę Ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 16:53
- Badaniem problemów dzieci i młodzieży ma zająć się Rada Ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka, którą powołał Mikołaj Pawlak. W jej skład wchodzą m.in. naukowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Mikołaj Pawlak
Mikołaj PawlakFoto: MD/FORUM

Tłumacząc powołanie rady, Pawlak podkreślił, że jako rzecznik praw dziecka wspiera działania "mające na celu zapewnienie dzieciom harmonijnego i bezpiecznego rozwoju, z poszanowaniem ich godności i prawa do wychowania w rodzinie".

PAP Mikołaj Pawlak 1200.jpg
"Dziecięce dramaty wymuszone izolacją". Apel RPD o rozszerzenie szczepień grupy zero


- Działam na rzecz ochrony dzieci przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem, demoralizacją i zaniedbaniem - dodał. Wyjaśnił, że rada ma pomóc mu w skuteczniejszej realizacji tych działań.

Członkowie Rady Ekspertów 

Członkowie rady - przekonywał Pawlak - mają przyczynić się do "opracowania nowych rozwiązań problemów dotyczących dzieci i młodzieży, opartych na wiedzy, doświadczeniu i wrażliwości".

W skład Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Dziecka weszli: prof. UAM dr hab. Dobroniega Głębocka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; prof. UMK dr hab. Jarosław Horowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; dr Barbara Chojnacka z Uniwersytetu Szczecińskiego; dr Natasza Doiczman-Łoboda z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu; dr Jarosław Przeperski z Biura Rzecznika Praw Dziecka; dr Rafał Lange z Instytutu Badawczego NASK; Anna Szewczyk z Fundacji Pomocy Dzieciom "Pociecha" we Wrocławiu; Dawid Radomski z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu; Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty w Warszawie, a także Wojciech Przybysz ze Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka w Toruniu.

- Doceniając dorobek zawodowy ekspertów z rady oraz ich doświadczenie w obszarze związanym ze wspieraniem dzieci i młodzieży, dziękuję bardzo, że zgodzili się podjąć tę misję - powiedział rzecznik.


Jednocześnie wyraził przekonanie, że "badania i prace rady staną się cennym źródłem wiedzy dla świata nauki, a także dla instytucji i organizacji zajmujących się dobrem polskich dzieci i młodzieży".

kb

Czytaj także

"Nie powinny paść z niczyich ust". Rzecznik Praw Dziecka o słowach o. Tadeusza Rydzyka

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 10:28
- Nie aprobuję słów ojca Tadeusza Rydzyka. Nie powinny one paść z niczyich ust, bo relatywizowanie jakichkolwiek przestępstw wobec dzieci, a już pedofilii szczególnie, nie może mieć miejsca - podkreślił w czwartek rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd zdecydował, że 5-letnia Polka trafi do francuskiego domu dziecka. Interweniował Mikołaj Pawlak

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:31
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wniósł do sądu apelacyjnego o wstrzymanie wydania do Francji pięcioletniej Polki. Zapowiedział wniesienie skargi kasacyjnej od decyzji Sądu Apelacyjnego w tej sprawie.
rozwiń zwiń