X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mijają dwa lata od śmierci Pawła Adamowicza. Jak przebiega śledztwo?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 13:23
Mijają dwa lata od wydarzenia, które wstrząsnęło całą Polską. 13 stycznia 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany przez Stefana W. Stało się to podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na jakim etapie jest śledztwo w tej sprawie?
Pusty gabinet zmarłego prezydenta miasta Pawła Adamowicza w Urzędzie Miejskim w Gdańsku
Pusty gabinet zmarłego prezydenta miasta Pawła Adamowicza w Urzędzie Miejskim w GdańskuFoto: PAP/Adam Warżawa
stefan w.-areszt-663.jpg
Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest opinia biegłych o poczytalności Stefana W.

Śledztwo ws. śmierci Pawła Adamowicza prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Jak poinformował portal tvp.info, "postępowanie w tej sprawie zostało przedłużone do 13 kwietnia 2021 r.".

Czytaj także:

Posłuchaj
00:20 10844444_1.mp3 Rzecznik prokuratury o śledztwie ws. zabójstwa Pawła Adamowicza (IAR)

"Czekamy na wyniki badań"

W grudniu ub.r. prokuratura powoła trzeci zespół biegłych psychiatrów, którzy wydadzą opinię ws. zabójcy.

- Czekamy na wyniki badań i sporządzenie opinii. Wcześniej powstały dwie sprzeczne ze sobą opinie, wykonane przed dwa różne zespoły biegłych. W pierwszej z nich stwierdzono, że W. jest niepoczytalny, w drugiej, że miał ograniczoną poczytalność. Prokuratura podjęła działania mające na celu wyeliminowanie tych wątpliwości. Kwestia ustalenia poczytalności jest istotna z punktu widzenia śledztwa - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Zabójstwo prezydenta Gdańska

13 stycznia 2019 r. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ciężko raniony nożem przez Stefana W. podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie zmarł następnego dnia. Pogrzeb odbył się 19 stycznia w bazylice Mariackiej. Urna z jego prochami spoczęła w kaplicy św. Marcina.

Adamowicz był prezydentem miasta od 1998 r., a w latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska. Miał 53 lata.

tvp.info/IAR/PAP
pb

Czytaj także

Magdalena Adamowicz będzie miała osobny proces. Jest decyzja sądu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 20:25
22 lutego ma się rozpocząć przed Sądem Rejonowym w Gdańsku proces europosłanki Magdaleny Adamowicz, oskarżonej o nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych. Aktem oskarżenia objęto pięć osób, ale sprawę wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska sąd wyłączył do odrębnego postępowania.
rozwiń zwiń