X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Decyzja chroni konkurencję". Prezes UOKiK o zakazie przejęcia Eurozetu przez Agorę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:32
- Decyzja służy uczciwym mechanizmom rozwoju rynku, bo takie są nasze kompetencje i taka jest nasza odpowiedzialność - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Siedziba GW przy Czerskiej w Warszawie
Siedziba "GW" przy Czerskiej w WarszawieFoto: shutterstock/kolbet

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakazał przejęcia spółki Eurozet przez Agorę. Według Urzędu w wyniku koncentracji powstałaby silna grupa radiowa, mogąca ograniczać konkurencję na rynku reklamy radiowej oraz rozpowszechniania programów radiowych. Transakcja mogła prowadzić do powstania duopolu i marginalizacji pozostałych grup i stacji radiowych - dwie wiodące grupy radiowe (Eurozet i RMF FM) posiadałyby łącznie ok. 70 proc. udziału w rynku.

Czytaj także: Prezes UOKIK zakazał Agorze przejęcia Eurozetu

Tomasz Chróstny na antenie Polskiego Radia 24 zapewniał, że decyzję poprzedziło wielomiesięczne postępowanie. - Dogłębnie zweryfikowaliśmy to, jak działa ten rynek - powiedział. Podkreślił, że wydana opinia oparta została na "materiale zebranym w toku prac urzędu".

shutterstock siłownia 1200.jpg
Zmowa i ograniczanie konkurencji. Ponad 30 mln kary od UOKiK dla sieci z branży fitness

Prezes UOKiK odniósł się również do pojawiających się w mediach zarzutów formułowanych przez stronę postępowania o brak komunikacji. - Przedsiębiorca w całym postępowaniu trzykrotnie korzystał z możliwości zapoznania się z całym zebranym materiałem i pozostawał w kontakcie w pracownikami UOKiK - tłumaczył Chróstny.

Posłuchaj
09:13 _PR24_AAC 2021_01_13-11-49-35.mp3 Tomasz Chróstny o decyzji dot. przejęcia spółki Eurozet przez Agorę (Temat dnia/Gość PR24)

Podkreślił przy tym, że "decyzja chroni konkurencję". - Służy uczciwym mechanizmom rozwoju rynku, bo takie są nasze kompetencje i taka jest nasza odpowiedzialność - tłumaczył w audycji prezes UOKiK.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Tomasz Chróstny (UOKiK)

Data emisji: 13.01.2021

Godzina: 11.50

Polskie Radio 24/st