X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Dworczyk: dziś przedstawimy kalendarz szczepień do końca marca

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 08:35
- Mamy zdolność do wykonywania szczepień pomiędzy 3,5 a 4 mln miesięcznie. Jedyne co nas ogranicza, to dostęp do szczepionek - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19.
Audio
  • 13.01.2020 Michał Dworczyk (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: PR24/MS

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Szczepienia Narodowy PAP-1200.jpg
Kolejny dobowy rekord zaszczepionych w Polsce. W sumie to już ponad 300 tys. osób

Minister Dworczyk stwierdził, że szczepienia przebiegają sprawnie. - Wczoraj przekroczyliśmy 300 tys. zaszczepionych osób, mamy średnią prędkość szczepień podobną do tej w Niemczech, jesteśmy na czwartym miejscu w Europie, jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień - przypominał.

"Dziś przedstawimy kalendarz szczepień do końca marca"

- Przyjęliśmy program, który konsekwentnie realizujemy. W ramach tego programu jesteśmy zaawansowani w szczepieniu grupy zero, czyli pracowników wszystkich podmiotów leczniczych. 25 stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy I, zaczynając od seniorów powyżej 70 roku życia, dzisiaj zaprezentujemy kalendarz dostaw szczepionki i w związku z tym kalendarz szczepień tygodniowych do końca pierwszego kwartału - mówił minister.

Posłuchaj
11:10 _PR24_AAC 2021_01_13-07-16-28.mp3 13.01.2020 Michał Dworczyk (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

Gość audycji przypominał, że tempo szczepień jest ściśle związane z dostawami szczepionki. - Polska latem zeszłego roku, wraz z pozostałymi krajami UE zdecydowała się przystąpić do programu solidarnego uzyskania szczepionek i następnie dystrybucji pomiędzy kraje unijne. W ramach tej dystrybucji dostajemy określoną liczbę szczepionek w określonym czasie. To Komisja Europejska podejmuje teraz decyzje, jak ten program funkcjonuje - powiedział.

- Jeśli zacznie się zwiększać liczba szczepionek, a tak powinno być w drugim kwartale roku, to oczywiście zacznie bardzo gwałtownie zwiększać się liczba zaszczepionych osób. (…) W tej chwili szczepi nieco ponad 500 punktów, po 25 stycznia, uruchamiając masowe szczepienie, będziemy opierali się na ponad 6 tys. punktów - mówił Michał Dworczyk.

W środę zaprezentujemy kalendarz dostaw szczepionek i kalendarz szczepień do końca marca, pokażemy, ile osób będzie szczepionych w poszczególnych tygodniach - zapowiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk.

"Wierzę, że solidarnie pokonamy epidemię"

Gość audycji dodał, że wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią, ale musimy podjąć ostatni wysiłek, aby pokonać koronawirusa. - Wierzę, że solidarnie pokonamy epidemię - powiedział. W ten sposób minister skomentował zapowiedzi niektórych przedsiębiorców, że będą otwierać firmy, mimo ograniczeń epidemicznych. chodzi między innymi o część właścicieli wyciągów narciarskich, hoteli i restauracji.

Czytaj także:

Od 15 stycznia ruszą zapisy dla seniorów powyżej 80 lat, tydzień później dla tych powyżej 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią pensjonariuszy domów opieki społecznej.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Michał Dworczyk

Data emisji: 13.01.2021

Godzina emisji: 7.15

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ciągle nie usłyszeliśmy przeprosin". Jan Śpiewak o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:41
- Myślę, że ta cała sytuacja pokazuje jak w soczewce pewne zachowania, pewne mechanizmy, to jak nasze państwo funkcjonuje, jak funkcjonuje nasze społeczeństwo. (...) Polacy gdzieś to widzą, gdzieś to czują, a teraz faktycznie mieli szansę kogoś złapać za rękę - mówił w Polskim Radiu 24 aktywista, społecznik, przewodniczący Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na WUM zadziałał układ". Wybranowski o szczepieniach na COVID-19 poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:02
- Na WUM zadziałał układ, w którym byli ludzie wywodzący się PRL-owskiego rozdania tych elit - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Wybranowski w odniesieniu do zaszczepienia przeciw COVID-19 osób poza kolejnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andruszkiewicz: nie wyobrażamy sobie dalszej współpracy z rektorem WUM, dla dobra sprawy powinien ustąpić

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 18:36
- Dla dobra pacjentów, subsydiów, jakie otrzymuje uczelnia, i współpracy rektor, jako osoba, która zawiodła, powinien ustąpić. W tej sprawie pan minister Niedzielski wyraził oczekiwanie nie tylko rządu, ale chyba również oczekiwanie społeczne - powiedział Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wygląda szczepienie przeciwko SARS-CoV-2? Dr Artur Zaczyński wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 20:15
- Nawet po drugiej dawce szczepienia nie osiągamy pełnego zabezpieczenia przed chorobą. Ta odpowiedź immunologiczna pojawia się po pewnym czasie od przyjęcia drugiej dawki. Do tego czasu możemy się zainfekować koronawirusem - tłumaczył w rozmowie z Polskim Radio 24 dr Artur Zaczyński, z-ca dyrektora ds. medycznych Szpitala MSWiA w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym tygodniu ruszają zapisy na szczepienia seniorów. Skierowania wystawione automatycznie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 07:16
Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku będą mogli umawiać się seniorzy powyżej 80. roku życia lat, tydzień później ruszą zapisy dla osób powyżej 70 lat. Osoby te będą szczepione od 25 stycznia. E-skierowania dla tej grupy wystawione zostaną automatycznie według PESEL.
rozwiń zwiń