X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znieważył pomnik Jana Pawła II. Prokuratura wniosła apelację od wyroku

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 07:00
Prokuratura wniosła apelację od wyroku ws. obrazy uczuć religijnych za znieważenie pomnika Jana Pawła II w Starogardzie Gdańskim. Sprawa dotyczy Dariusza C., który w 2018 r. pomalował pomnik farbą - informuje "Nasz Dziennik".
Oskarżony 38-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego w drodze na salę rozpraw
Oskarżony 38-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego w drodze na salę rozprawFoto: PAP/Marcin Gadomski
nergal 1200 pap.jpg
Coraz więcej przestępstw w związku z obrazą uczuć religijnych. W tym roku 29 aktów oskarżenia

Jak pisze "ND", prokuratura rejonowa w Starogardzie Gdańskim skierowała apelację od wyroku sądu rejonowego w Starogardzie, który zdecydował o odstąpieniu od wymierzenia kary Dariuszowi C, który był oskarżony o obrazę uczuć religijnych - miał znieważać pomnik Jana Pawła II.

Czytaj także:

Do wydarzenia miało dojść pod koniec 2018 r. Dariusz C. pomalował pomnik farbą - przypomina dziennik. W grudniu oskarżony usłyszał wyrok za znieważenie pomnika. Skazano go na 3 miesiące ograniczenia wolności i prace społeczne. Jeśli chodzi o kwestie obrazy uczuć religijnych, sąd odstąpił od wymierzenia kary - wskazuje "ND".

"Dariusz C. jest osobą dobrze znaną prokuraturze w związku z obrażaniem uczuć religijnych" - informuje prokuratura cytowana przez gazetę. "ND" cytuje też wcześniejsze wystąpienie Kacpra Płażyńskiego, pełnomocnika jednego z zawiadamiających o przestępstwie, że "nie był to jednorazowy wybryk" oskarżonego.

pb

Czytaj także

Zniszczona elewacja kościoła, znieważony pomnik. Policja zatrzymała sześć młodych osób

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 11:26
- Policjanci z Otwocka zatrzymali sześć osób podejrzewanych o akty wandalizmu. Podejrzani mieli zniszczyć m.in. elewację kościoła, czy ogrodzenie posesji. Ponadto jedna z osób znieważyła pomnik Józefa Piłsudskiego - powiedziała rzeczniczka otwockiej policji sierż. sztab. Paulina Harabin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces "Nergala" za znieważenie polskiego godła. Wyrok znów nie zapadł

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 18:59
Sąd Okręgowy w Gdańsku zleci uzupełnienie do opinii biegłego specjalizującego się w zagadnieniu heraldyki w procesie trzech osób, w tym lidera deathmetalowej grupy Behemoth Adama Darskiego ps. Nergal. Są oni oskarżeni o znieważenie polskiego godła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań: akt oskarżenia w sprawie obrzucania kościoła jajkami

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 14:35
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko wicedyrektorce Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, która w październiku obrzuciła jajkami kościół. Zofii N. grożą dwa lata więzienia.
rozwiń zwiń