X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Reakcja nauczycieli pozytywna". Czarnek o testach przesiewowych na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 05:50
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podkreśla, że akcja testów przesiewowych na obecność koronawirusa wśród nauczycieli przed ich powrotem do nauczania stacjonarnego została podjęta po konsultacjach ze środowiskiem nauczycielskim. Minister zaznaczył, że było to wiele rozmów z nauczycielami i dyrektorami zarówno w Ministerstwie jak i w terenie, a reakcja środowiska była jednoznacznie pozytywna.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: peenat/ Shutterstock

W TVP Info Przemysław Czarnek przypomniał, że testy są jednym z elementów zwiększania bezpieczeństwa powrotu do nauczania stacjonarnego. Dodał, że większość nauczycieli chce się poddać badaniu.

- Od 60 do 70 procent nauczycieli w wielu miejscach poddaje się badaniu na obecność koronawirusa. Biorąc również pod uwagę liczbę nauczycieli, którzy przeszli COVID-19 i są odporni i nie muszą się badać, bo nie stanowią zagrożenia, jest to zdecydowana większość nauczycieli, która czuje odpowiedzialność za siebie, za innych. Za to nauczycielom bardzo dziękuję, za to bardzo odpowiedzialne podejście, również do akcji testowania na obecność koronawirusa - mówił minister Czarnek.

czarnek 1200 free.jpg
Szef MEN: będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da

Powrót do szkół już w poniedziałek

Od poniedziałku do szkoły wrócą najmłodsi uczniowie - klasy 1-3 szkół podstawowych. Aby powrót do nauki w szkole był dla wszystkich bezpieczny, resort edukacji zorganizował wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Inspektorami Wojewódzkimi akcję testów przesiewowych dla nauczycieli.

Czytaj także:

Udział w testach jest dobrowolny i bezpłatny. Na test mogą się zgłosić również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący prace naprawcze na terenie szkoły.

Według danych Ministerstwa Edukacji i Nauki, do udziału w testach zgłosiło się ponad 165 tysięcy osób.

ks

Czytaj także

"Zabrakło odwagi cywilnej". Jest odpowiedź ministra zdrowia na oświadczenie rektora WUM

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 20:59
- Rektor ponosi odpowiedzialność nie wobec mnie, ale wobec studentów, akademików i osób oczekujących na szczepienie. Zabrakło odwagi cywilnej - napisał minister zdrowia Andrzej Niedzielski w odpowiedzi na oświadczenie rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga, który poinformował, że nie zamierza się podać do dymisji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek: zachowanie rektora WUM nie wróży dobrze tej uczelni

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 21:32
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w programie "Gość Wiadomości", że liczył na rezygnację ze stanowiska rektora WUM Zbigniewa Gacionga. Do dymisji rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wezwał minister zdrowia Adam Niedzielski po kontroli NFZ w związku ze szczepieniem osób spoza grupy zero.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia poza kolejnością. Miller: nie potrzebuję ministra zdrowia, który wyznaczy mi pokutę

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 21:48
Były premier, europoseł Leszek Miller pytany we wtorek, czy jako osoba zaszczepiona poza kolejnością zostanie wolontariuszem, przyznał, że nie potrzebuje ministra zdrowia, który wyznaczy mu pokutę.
rozwiń zwiń