X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEN: będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:01
 - Będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da, ale jest wyznaczona kolejność zgodnie z hierarchią zapotrzebowania – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: Twitter/Ministerstwo Edukacji Narodowej

Dziennikarze zapytali ministra w Sejmie o szczepienia dla nauczycieli, którzy w poniedziałek wracają do nauczania stacjonarnego w klasach I-III.

- Kolejność jest wyznaczona zgodnie z hierarchią zapotrzebowania. Siłą rzeczy najbardziej szczepienia potrzebują osoby najstarsze, bo są najbardziej narażone na utratę życia i zdrowia, ale będziemy szczepić nauczycieli najszybciej jak to się da, cały czas trwają dyskusje  – odpowiedział szef resortu edukacji i nauki.

Czytaj także:
Niedzielski Free tt KPRM-663.jpg
Niedzielski: 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół

Pytany, czy masowe testowanie nauczycieli klas I-III w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 nie jest akcją propagandową i niewiele wniesie Przemysław Czarnek odpowiedział, że "gdyby to była tylko akcja propagandowa to nie brałoby w niej udziału 165 tys. osób, które chcą przetestować przed powrotem do szkoły". - Naprawdę jest potrzebna – powiedział.

Na uwagę, czy rozpoczęcie nauczania stacjonarnego dla klas I-III jest przeprowadzaniem doświadczenia, stanowczo zaprzeczył. - To jest kwestia oceny bezpieczeństwa samych uczniów i nauczycieli – powiedział Czarnek.

Czytaj także:

Powrót kolejnych roczników

Czarnek podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że powrót starszych roczników nastąpi najszybciej jak to będzie możliwe, biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i rozwoju pandemii. Dodał, że każdego dnia w każdej szkole będzie monitorowana sytuacja, jeżeli chodzi o rozwój pandemii i ewentualne ogniska zakaźne, aby – jak mówił – dało to podstawę do dalszej weryfikacji sytuacji. Szef resortu edukacji i nauki podkreślił, że chciałby, aby uczniowie byli w warunkach jak najbardziej bezpiecznych.

Podczas spotkania padły także pytania o to, czy zdalne nauczanie będzie obowiązywać do końca roku. Czarnek wyjaśnił, że powrót klas I-III po części służy do monitorowania sytuacji w szkołach. - Będziemy monitorować każdego dnia, w każdej szkole ewentualne ogniska zakaźne, żeby później mieć dokładną wiedzę na temat tego, jak to wygląda w ruchu oświatowym – mówił.

Czytaj także:
WOT 1200 twitter.jpg
Testowanie nauczycieli na koronawirusa. Pomagają w tym żołnierze WOT

Jak wyjaśnił, powrót starszych roczników do szkół nie jest zależy od progu zakażeń, a od dynamiki rozwoju pandemii. - Warunki muszą być takie, żeby była stabilizacja, jeżeli chodzi o rozwój pandemii – ocenił Czarnek.

Minister mówił także o rozwoju poradni psychologiczno-pedagogicznych, które miałyby pomóc uczniom źle znoszącym naukę zdalną. Dodał, że w tej sprawie dalsze komunikaty będą podawane jeszcze w tym miesiącu. 

jbt

Czytaj także

"Mają zagwarantować bezpieczeństwo". Początek testów na koronawirusa dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:29
Od poniedziałku ruszają testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, a także nauczycieli szkół specjalnych i pracowników administracyjnych szkół. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Potrwają do piątku, 15 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: udało się przerwać falę zgonów na COVID-19 dzięki wielu działaniom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 10:55
- Wiele zgonów COVID-owych wynikało z tego, że pacjenci za późno trafiali do szpitali, kiedy już nie można było interweniować, podając leki czy tlen - podkreślił w rozmowie z "Do Rzeczy" minister zdrowia Adam Niedzielski. Mówił również o szczepieniach nauczycieli.
rozwiń zwiń