X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andruszkiewicz: wolność słowa musi być zagwarantowana, będą propozycje zmian w prawie dot. internetu

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 07:45
Minister w KPRM Adam Andruszkiewicz zapowiada, że jeszcze w I kwartale tego roku gotowe mają być propozycje zmian w prawie dot. internetu. - Wydarzenia w USA były dla nas sygnałem, którego nie można ignorować. Wolność słowa musi być w Polsce zagwarantowana - mówi Andruszkiewicz w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Travel man
fox news 1200 free.jpg
"CNN pracuje nad usunięciem nas z rynku". Dziennikarz Fox News ostrzega przed cenzurą w USA

Andruszkiewicz ocenia, że blokada kont ustępującego prezydenta USA Donalda Trumpa m.in. na Facebooku i Twitterze to "posunięcie, którego nie można akceptować".

Czytaj także:

- Technologiczni giganci ewidentnie przekroczyli granicę, która została ustalona w momencie, gdy społeczność międzynarodowa umówiła się, że staje po stronie demokracji i że zapewnia każdej jednostce wolność - dodaje b. wiceminister cyfryzacji w rozmowie, która ukazała się w "Naszym Dzienniku".

Jego zdaniem, w takich sprawach potrzebne są rozwiązania międzynarodowe i krajowe. - Musi powstać nowa ustawa. Trzeba stworzyć ramy prawne, w których giganci technologiczni będą musieli się poruszać. Kluczowa sprawa to ochrona danych wrażliwych użytkowników platform. Pobierane powinny być tylko te, które są konieczne - podkreśla obecny minister w Kancelarii Premiera.

real Donald Trump twitter media społecznościowe 1200 F.jpg
Echa zablokowania w sieci Donalda Trumpa. Dr Maciej Kawecki: giganci wykorzystują narrację polityczną

"Wydarzenia w Stanach Zjednoczonych były dla nas sygnałem"

Jak dodaje, rząd chce także, aby użytkownicy mieli "jak najwygodniejszą możliwość odwoływania się od decyzji administratorów serwisów". - Platformy nie mogą też unikać kontaktu ze swoimi użytkownikami. Mogę zapewnić, że te wszystkie sprawy będą uporządkowane jeszcze w tym roku. Wydarzenia w Stanach Zjednoczonych były dla nas sygnałem, którego nie można ignorować. Wolność słowa musi być w Polsce zagwarantowana - przekonuje Andruszkiewicz.

Zapewnia, że prace w tej sprawie są "intensywne i wchodzą w decydującą fazę". - Myślę, że jeszcze w I kwartale tego roku będziemy mogli przedstawić wnioski i propozycje do zmian w prawie. To realny termin - ocenia b. wiceszef resortu cyfryzacji.

Jeśli chodzi o rozwiązania międzynarodowe, polityk przypomina, że w Unii Europejskiej toczą się obecnie prace nad Kodeksem usług cyfrowych.

pb

Czytaj także

"Nie zostaniemy uciszeni". Donald Trump zapowiada walkę o wolność słowa

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 05:20
"Nie zostaniemy uciszeni" - napisał na swoim rządowym koncie na Twitterze prezydent USA Donald Trump po zawieszeniu przez ten serwis jego prywatnego konta. W reakcji na ten wpis Twitter zablokował także i oficjalny prezydencki profil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blokada Donalda Trumpa w sieci. Publicysta: wolność słowa nie może być "widzimisię" monopolistów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 17:32
- Jeżeli medium jest prywatne, ale ma taki zasięg i odpowiedzialność społeczną jak Facebook czy Twitter i jednocześnie czerpie zyski nieopodatkowane albo opodatkowane w symboliczny sposób z działalności komercyjnej w państwach, w których funkcjonuje, to ponosi też odpowiedzialność za wolność słowa - powiedział Marcin Makowski z "Do Rzeczy". Odniósł się tym samym to blokowania prezydenta USA w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisarz UE oburzony zablokowaniem przez media społecznościowe kont Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 18:22
Unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego oburzony zablokowaniem przez media społecznościowe kont Donalda Trumpa. Thierry Breton opublikował swoje artykuły w europejskiej prasie. W krytycznym tonie napisał o wszechmocy mediów społecznościowych i nazwał sytuację w sieci Dzikim Zachodem. Opowiedział się za przepisami, które uregulują sytuację w internecie.
rozwiń zwiń