X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W poniedziałek przeciw COVID-19 zaszczepiło się 45 tys. Polaków. Sprawdź nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 07:02
Z informacji podawanych przez rząd wynika, że w poniedziałek Polsce wykonano ok. 45 tys. szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia, w pierwszej kolejności mogą na nie liczyć osoby po 80. i 70. roku życia. Później szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.
W Polsce wykonano w sumie ponad 200 tys. szczepień przeciw COVID-19zdjęcie ilustracyjne
W Polsce wykonano w sumie ponad 200 tys. szczepień przeciw COVID-19/zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Panoramic/Elyxandro Cegarra
szczepienie free shutt 1200 .jpg
Prezes ARM: nie ograniczamy zamówień składanych przez szpitale, wszystkie są realizowane

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w poniedziałek poinformował, że w Polsce jest 1 mln 51 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19, z tego do 509 szpitali węzłowych trafiło 456 tys. szczepionek (połowa szczepionek jest przechowywana w Agencji Rezerw Materiałowych, żeby pacjent, który otrzymał pierwszą dawkę, miał gwarancję, że otrzyma również drugą).

Czytaj także:

Obecnie w Polsce szczepienia przeciw COVID-19 wykonuje się produktem o nazwie Comirnaty opracowanym przez konsorcjum firm Pfizer i BioNTech. We wtorek do kraju ma jednak trafić pierwsze 29 tys. szczepionek firmy Moderna.

Do godz. 10.30 w poniedziałek w sumie wykonano w Polsce 203 053 szczepienia przeciw COVID-19. Wieczorem tego samego dnia szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że tylko w poniedziałek w szpitalach wykonano ponad 45 tys. szczepień.

  • Śląsk

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że do śląskich szpitali trafi w tym tygodniu 25 tys. dawek szczepionki. Ponad tysiąc szczepionek w poniedziałek otrzymało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach.

en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

- W zeszłym tygodniu wyszczepiliśmy wszystkie 270 dawek, w tym tygodniu dostarczono nam 1080 dawek - o tyle wnioskowaliśmy - powiedziała PAP rzecznik placówki Joanna Chłądzyńska.

  • Wielkopolska

Według służb wojewody wielkopolskiego w poniedziałek do szpitali w regionie przekazano 18,9 tys. dawek szczepionki. Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu powiedział, że zamówienie na taką liczbę dawek złożyły w ub. tygodniu wielkopolskie szpitale węzłowe. Duże zapotrzebowania na szczepionki zgłaszają przede wszystkim szpitale kliniczne, np. zamówienie na ponad 2 tys. dawek złożył Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

  • Małopolska

Ponad 35 tys. dawek szczepionki w poniedziałek trafiło do małopolskich szpitali. - Do tej pory w Małopolsce przeciw COVID-19 zaszczepiło się kilkanaście tysięcy osób - podał wojewoda Łukasz Kmita. Małopolski wojewódzki inspektor sanitarny Jarosław Foremny sprecyzował, że szczepionkę przyjęło ponad 12 tys. osób.

  • Świętokrzyskie

Prawie 6 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 trafiło w poniedziałek do świętokrzyskich szpitali. Wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak poinformował PAP, że dostawa przebiegła bez zakłóceń. W regionie najwięcej, bo 1080 szczepionek, zamówił Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach (w placówce tej zaszczepiono ogółem 690 pracowników).

Kolejna partia szczepionek w poniedziałek dotarła także do szpitali na Warmii i Mazurach. Według służb prasowych wojewody był to transport w sumie ponad 7 tys. dawek szczepionki.

  • Dolnośląskie

Również do dolnośląskich szpitali węzłowych w poniedziałek trafiły kolejne partie szczepionek przeciwko COVID-19. Do największego w regionie szpitala - Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu - dostarczono tego dnia 2250 dawek preparatu.

Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) we Wrocławiu Monika Kowalska powiedziała PAP, że w tym szpitalu zaszczepiono łącznie 8 tys. osób, a w trakcie minionego weekendu 1,6 tys. osób. W poniedziałek do USK dotarła kolejna partia 2250 dawek szczepionki.

- Gdy wykorzystamy otrzymane szczepionki, jeszcze w tym tygodniu złożymy zamówienie na następną partię. W naszej kolejce w grupie zero mamy jeszcze 6 tys. osób i dopisują się kolejne - powiedziała Kowalska.

  • Lubelskie

Szczepienia trwają równie z w szpitalach lubelskich. 1,5 tys. osób zaszczepiono dotychczas przeciwko COVID-19 w szpitalu im kard. Wyszyńskiego w Lublinie, a w sumie w sześciu szpitalach podległych marszałkowi woj. lubelskiego - blisko 3 tys. osób. Szczepienia wciąż trwają.

  • Lubuskie

Do 18 szpitali węzłowych w woj. lubuskim trafiło dotąd 8790 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Do 8 stycznia br. zaszczepiono 4380 osób. W poniedziałek Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła 4410 dawek.

  • Kujawsko-pomorskie

Do szpitali w woj. kujawsko-pomorskim w poniedziałek dotarło kolejne 22 tys. szczepionek przeciw COVID-19. Dwie największe placówki w Bydgoszczy - szpitale uniwersyteckie - w tym tygodniu zaszczepią przeszło 1,7 tys. osób z grupy zero. Wcześniej do 27 szpitali węzłowych w województwie trafiło ponad 26 tys. dawek szczepionek.

***

15 stycznia w całej Polsce ruszy rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Potrwa ona do 21 stycznia. Osoby, które skończyły 70 lat, będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia. Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia w 6 tys. punktów w całej Polsce.

18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Do tej pory chęć zaszczepienia się zadeklarowało ok. 70 proc. mieszkańców DPS-ów.

***

Etapy szczepień przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP) Etapy szczepień przeciw COVID-19 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pb

Czytaj także

"Sprawa życia i zdrowia innych". Cezary Pazura zachęca do szczepień w nowym spocie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:20
- Szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych - mówi na najnowszym spocie zachęcającym do szczepienia się przeciw COVID-19 Cezary Pazura, ambasador kampanii #SzczepimySię
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebawem szczepienia grupy pierwszej. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:43
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wyraził nadzieję, że kwestia szczepień będzie przykładem dobrej współpracy rządu i samorządu. W piątek rozpoczną się zapisy na szczepienia dla grupy pierwszej określonej przez Narodowy Program Szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łódzkie: w Złoczewie powstanie punkt szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 22:04
- Liczący ponad 3 tys. mieszkańców Złoczew w pow. sieradzkim był do niedawna jedyną w Łódzkiem gminą, która nie miała punktu szczepień przeciwko COVID-19. W poniedziałek Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi poinformowała, że otworzy taki punkt w lokalnej remizie OSP.
rozwiń zwiń