X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dworczyk: osoby po 80. roku życia jako pierwsze otrzymają możliwość rejestracji na szczepienie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 21:32
- W pierwszej kolejności możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymają osoby po 80. roku życia, a od 22 stycznia osoby po 70. roku życia - poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk
Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał DworczykFoto: Mateusz Włodarczyk/Forum

- Rozpoczynamy ważny czas w Narodowym Programie Szczepień. 15.01 uruchomimy Centralną Rejestrację Pacjentów. W pierwszej kolejności możliwość rejestracji otrzymają osoby po 80 r.ż., a od 22.01 osoby po 70. r.ż. Bardzo cieszy nas wzrost zainteresowania szczepieniami - napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Na wcześniejszej konferencji prasowej szef KPRM poinformował, że 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70. roku życia.

1200 dworczyk free.jpg
Harmonogram szczepień dla kolejnych grup. Szef KPRM przedstawił szczegóły

"Przywilej i możliwość"

- Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretne terminy seniorzy powyżej 80. roku życia - powiedział Dworczyk. - 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70. roku życia - dodał. - A 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70. roku życia - podkreślił minister.

Tłumaczył, że podział seniorów na grupy został wprowadzony po uwadze Rady Medycznej działającej przy premierze Matuszu Morawieckim, że osoby powyżej 80. roku życia powinny mieć przywilej i możliwość wyboru jak najszybszych terminów do zaszczepienia. - Te osoby są najbardziej narażone na trudny przebieg COVID-19 - mówił szef KPRM.

Czytaj także:

Pytany, czy jest przewidziany jakiś program wsparcia, jeśli chodzi o zapisy na szczepienie dla seniorów, Dworczyk odparł, że 13 stycznia odbędzie się konferencja prasowa na temat całego procesu możliwości umawiania się na wizytę.

"Trzeci kanał"

Poinformował, że będą trzy kanały, którymi można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia. - Pierwszy to jest internet, ale mówimy o seniorach, w związku z tym część osób może nie czuć się zbyt pewnie w internecie. Dla tych osób jest możliwość (umówienia się) we własnej przychodni - stwierdził szef KPRM.

shutterstock_covid szczepienia 1200.jpg
Coraz więcej Polaków chce się szczepić przeciw COVID-19. Tak wynika z najnowszego sondażu

Jak mówił, są też osoby, które mają ograniczenia, czy to związane ze stanem zdrowia, czy to z brakiem komunikacji w gminach wiejskich, czy wiejsko-miejskich. - W związku z tym dla tych osób jest trzeci kanał, którym jest telefon - numer 989, pod który dzwoniąc, uzyska taka osoba kontakt z konsultantem, u którego zapisze się na konkretny termin we wskazanym punkcie - zaznaczył Dworczyk.

Dodał, że nie musi to być punkt akurat w gminie, z której pochodzi dana osoba. - Może być to również punkt w jakimś innym miejscu w Polsce - wskazał szef KPRM.

Czytaj także:

Zaznaczył, że od razu wtedy następuje umówienie na drugą szczepionkę. - Potem dzień przed wizytą, zarówno pierwszą, jak i drugą, przychodzi jeszcze SMS z informacją przypominającą o tej wizycie i o szczepieniu - powiedział Dworczyk.

Obie szczepionki - zarówno firmy Moderna, jak i Pfizera oraz BioNTech - działają w taki sam sposób. Zawierają tzw. matrycowy kwas rybonukleinowy (mRNA) kodujący białko z otoczki osłonowej koronawirusa SARS-CoV-2 (opr. Maciej Zieliński/PAP)Obie szczepionki - zarówno firmy Moderna, jak i Pfizera oraz BioNTechu - działają w taki sam sposób. Zawierają tzw. matrycowy kwas rybonukleinowy (mRNA) kodujący białko z otoczki osłonowej koronawirusa SARS-CoV-2 (opr. Maciej Zieliński/PAP)

pkr

Czytaj także

Nowy etap szczepień coraz bliżej. Andrusiewicz: zaczniemy od seniorów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:17
- Etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19 zdecydowanie będziemy chcieli rozpocząć od seniorów, bo najważniejsze jest dla nas wyszczepienie osób najbardziej zagrożonych powikłaniami - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie widzę możliwości współpracy". Minister zdrowia oczekuje dymisji rektora WUM

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 18:25
- Nie widzę możliwości współpracy z władzami WUM, dlatego moim oczekiwaniem jest dymisja rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Zbigniewa Gacionga - oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń