X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niebawem szczepienia grupy pierwszej. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:43
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wyraził nadzieję, że kwestia szczepień będzie przykładem dobrej współpracy rządu i samorządu. W piątek rozpoczną się zapisy na szczepienia dla grupy pierwszej określonej przez Narodowy Program Szczepień.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Drazen Zigic

Wiceminister Szefernaker przedstawił na konferencji prasowej sposób organizacji szczepień w samorządach lokalnych dla osób mających trudności z przemieszczaniem się.

Wojewodowie wydadzą polecenia w formie decyzji administracyjnej dla jednostek samorządu terytorialnego dotyczące transportu osób, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. W tej grupie są też osoby z niepełnosprawnością. 

Czytaj także:
1200 dworczyk free.jpg
Szef KPRM: mamy 1 mln 51 tys. dawek szczepionki dostarczonych do Polski

Jutro rozpocznie się organizacja transportu w gminach, do których rząd zwróci się z prośbą, by przygotowały wyodrębnioną infolinię dla swoich mieszkańców, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać niezbędny transport na szczepienie. Proces w tej sprawie będą nadzorować wojewodowie i przedstawiciele rządu w terenie.

Czytaj także:

Dowóz na szczepienie

Paweł Szefernaker przypomniał, że stawka transportu jednej osoby z niepełnosprawnością w mieście powyżej 100 tysięcy mieszkańców to 75 złotych, a w gminach miejskich, miejsko-wiejskiej i wiejskiej - 65 złotych. Przewóz jednej osoby sprawnej ruchomo w gminach wiejskich to 30 złotych. Rząd zwróci samorządom 80 procent tej stawki.

Czytaj także:
szczepienia covid pap 1200.jpg
Dr Kuchar: szczepienie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem niż bierne oczekiwanie na zakażenie

Pełnomocnicy wojewodów do spraw szczepień przez najbliższe dwa tygodnie będą spotykać się z przedstawicielami samorządów, podczas których lokalni włodarze otrzymają niezbędne informacje w sprawie procesu szczepień.

Paweł Szefernaker przypomniał, że w proces dowozu osób na szczepienia włączą się Ochotnicza oraz Państwowa Straż Pożarna.

jbt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy etap szczepień coraz bliżej. Andrusiewicz: zaczniemy od seniorów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:17
- Etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19 zdecydowanie będziemy chcieli rozpocząć od seniorów, bo najważniejsze jest dla nas wyszczepienie osób najbardziej zagrożonych powikłaniami - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: udało się przerwać falę zgonów na COVID-19 dzięki wielu działaniom

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 10:55
- Wiele zgonów COVID-owych wynikało z tego, że pacjenci za późno trafiali do szpitali, kiedy już nie można było interweniować, podając leki czy tlen - podkreślił w rozmowie z "Do Rzeczy" minister zdrowia Adam Niedzielski. Mówił również o szczepieniach nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harmonogram szczepień dla kolejnych grup. Szef KPRM przedstawił szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 15:16
- Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy DPS; od 15 stycznia bedzie możliwość umawiania na szczepienia seniorów powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - seniorów powyżej 70. roku życia; 25 stycznia ruszają szczepienia populacyjne dla wszystkich powyżej 70. roku życia - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń