X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Testowanie nauczycieli na koronawirusa. Pomagają w tym żołnierze WOT

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 12:24
"Wojska Obrony Terytorialnej pomagają w testowaniu nauczycieli na obecność koronawirusa" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Terytorialsi pobierają od nauczycieli materiał do badań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mariusz Błaszczak/Twitter

Od dziś nauczyciele testowani są na obecność koronawirusa przed ewentualnym powrotem dzieci do szkół po feriach. Badania są przeprowadzane wśród nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych i pracowników szkół. W sumie zgłosiło się 165 tys. chętnych osób.

shutterstock_nauczyciel szkoła 1200.jpg
"Mają zagwarantować bezpieczeństwo". Początek testów na koronawirusa dla nauczycieli

Jak informował wcześniej minister Mariusz Błaszczak w akcję testowania pedagogów zostaną zaangażowane wszystkie wojskowe zespoły wymazowe, w sumie około tysiąca żołnierzy. Dzisiaj terytorialsi pomogą przebadać około 13 tys. nauczycieli. Do końca tygodnia pobiorą materiał do testów od 78 tys. osób.

Wcześniej w Ministerstwie Obrony Narodowej podczas odprawy ministra Mariusza Błaszczaka z dowódcami Wojska Polskiego i kadrą kierowniczą resortu, rozmawiano o zaangażowaniu żołnierzy w walkę z koronawirusem.

kb

Czytaj także

Przemysław Czarnek: powrót do szkół zależy od rozwoju pandemii w najbliższych dniach

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 09:12
- Powrót do szkół zależy od tego, jak mniej więcej koło wtorku, środy będzie się rozwijać pandemia koronawirusa. Zwróćmy uwagę na to, że chociaż u nas w kraju w ostatnim tygodniu utrzymywały się liczby zachorowalności na poziomie ok. 10 tys., to jednak sytuacja epidemiologiczna w krajach ościennych, sąsiadujących z nami, jest bardzo zła - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opracowano nowy test na COVID-19. Wynik w 12 sekund

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 11:00
Amerykańscy naukowcy opracowali oparty na nanomateriałach test, który wykrywa przeciwciała skierowane przeciw dwóm antygenom koronawirusa w czasie 10-12 sekund. W ten sposób może zidentyfikować infekcję, a także ocenić reakcję pacjenta na szczepienie.
rozwiń zwiń