X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia poza kolejnością na WUM. Piotr Müller: wyniki kontroli poznamy jeszcze dziś

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 11:06
Adam Niedzielski ma dziś przedstawić ostateczne wyniki kontroli NFZ w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - poinformował w TVP 1 rzecznik rządu Piotr Müller. NFZ badał sprawę szczepienia na COVID-19 poza kolejnością osób ze świata kultury, biznesu i polityki.
Budynek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Budynek Warszawskiego Uniwersytetu MedycznegoFoto: irena iris szewczyk / Shutterstock.com

Minister Piotr Müller przypomniał, że kontrola NFZ zakończyła się w piątek. Dodał, że wstępne ustalenia NFZ pozwoliły stwierdzić, że na uniwersytecie doszło do rażącego złamania zasad dystrybucji szczepionek, ponieważ preparat podano osobom spoza grupy zero.

W okresie świątecznym na WUM szczepionkę podano kilkudziesięciu osobom spoza tej grupy. Wśród zaszczepionych poza kolejnością znaleźli się aktorzy, biznesmeni, a także były premier Leszek Miller z żoną, były kapitan SB Roman Kurnik oraz dyrektor programowy TVN Edward Miszczak. Kontrola NFZ wykazała, że osoby te wpisane zostały na listę szczepień jako personel niemedyczny szpitala.

Posłuchaj
00:25 10839798_1.mp3 Piotr Müller: kontrola NFZ zakończyła się w piątek (IAR)

 

koz