X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wielu przedsiębiorców czuje się poszkodowanych". Dariusz Klimczak o pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 08:35
- Staramy się podchodzić do problemu bardzo racjonalnie, zwracamy uwagę nie tylko na bezpieczeństwo, zdrowie i życie, ale nie zapominając o gospodarce, pamiętając o konsekwencjach działania - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Klimczak (PSL), komentując pomoc rządową dla firm dotkniętych skutkami pandemii.
Audio
  • 11.01.2021 Dariusz Klimczak (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)
Dariusz Klimczak
Dariusz KlimczakFoto: PR24/TB

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii będzie rekomendowało wcześniejsze zniesienie obostrzeń epidemicznych w handlu i sprzedaży detalicznej - powiedziała wiceszefowa tego resortu Olga Semeniuk w Polskim Radiu 24. Dodała, że zagrożenie związane z trzecią falą epidemii nie pozwala na razie myśleć o odmrożeniu pozostałych branż gospodarki.

lidl sklep maseczki stock 1200.jpg
Alfred Bujara: zaszczepienie pracowników handlu kluczowe jest dla funkcjonowania społeczeństwa

Dariusz Klimczak podkreślał, że wprowadzając obostrzenia, powinno pamiętać się o ich konsekwencjach gospodarczych. - Niektóre branże otrzymały na początku ubiegłego roku pomoc, zobowiązały się przy tym do utrzymania określonej liczby miejsc pracy. Dziś z tytułu tarczy nr 6 tej pomocy nie mają (…) w naszych poprawkach zwracaliśmy uwagę na to, by pomocy nie udzielać ze względu na rodzaj działalności gospodarczej, ale ze względu na spadek przychodów - stwierdził. Dodał także, że z powodu różnego rodzaju niedoskonałości programów pomocowych oraz wprowadzonych obostrzeń wielu przedsiębiorców czuje się bardzo poszkodowanych.

Posłuchaj
11:21 _PR24_AAC 2021_01_11-07-35-41.mp3 11.01.2021 Dariusz Klimczak (Polskie Radio 24 / 24 Pytania)

Poseł komentował także Narodowy Program Szczepień, który jego zdaniem powinien zostać uszczegółowiony. - Program szczepień powinien zawierać więcej szczegółów i być kompatybilny m.in. z dokumentami wydawanymi przez NFZ czy Ministerstwo Zdrowia. To wszystko jest mało czytelne i z tego wzięły się m.in. sytuacje dotyczące wpychania się do kolejki - stwierdził gość audycji. 

Czytaj także:

Na konta przedsiębiorców trafiła pierwsza transza - 48,6 milionów złotych - świadczeń postojowych z tarczy 6.0. - informuje prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska. Zgodnie z tarczą 6.0 więcej przedsiębiorców może skorzystać z dodatkowego świadczenia postojowego. Hotele i podobne obiekty zakwaterowania, organizatorzy turystyki i obiekty sportowe mogą otrzymać dodatkowe postojowe nawet trzy razy.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Dariusz Klimczak

Data emisji: 11.01.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Artur Bartoszewicz: wygra tylko zaszczepiona gospodarka

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 13:12
- Szczepmy się, weźmy odpowiedzialność za całą populację. Tylko silna gospodarka, zaszczepiona, wygra z innymi - mówił na antenie Polskiego Radia ekonomista dr Artur Bartoszewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią. Ekspert: możemy wyjść z niego w przyzwoitej kondycji

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 17:30
- Rozwijaliśmy się nieźle, nasza gospodarka dynamicznie się prezentowała i stąd możemy powiedzieć, że jeszcze trwamy i jest nadzieja na przejście kryzysu w przyzwoitej kondycji - powiedział Krzysztof Budka z Forum Polskiej Gospodarki. Zdaniem eksperta na naszą korzyść wpływa też własna waluta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy deficyt wzajemnego zaufania, a to jest następny w nie cios". Karnowski o szczepieniu celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:22
- Ta sprawa sięga do 1944 roku, bo tam datować można takie poczucie pewnych grup, że one są właścicielami Polski, że oni są tutaj panami, że wszystko inne jest płynne - systemy polityczne, rządy - to się wszystko zmienia - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Michał Karnowski, odnosząc się do szczepienia celebrytów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zadziwia bezczelność". Jadwiga Wiśniewska o szczepieniu aktorów i polityków poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 16:11
- Całe towarzystwo zachowało się w sposób zawstydzający i niegodny - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o gospodarce w trakcie pandemii: jest uzależniona od skali lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 14:14
- Sytuacja gospodarki jako całości jest uzależniona od skali lockdownu, a tak naprawdę gospodarka od 1 stycznia jest zamrożona w tej części, która ma charakter usługowy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alfred Bujara: zaszczepienie pracowników handlu kluczowe jest dla funkcjonowania społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:17
- Pan prezydent Andrzej Duda przychylnie odniósł się do naszego postulatu, by pracownicy handlu w pierwszej grupie zostali włączeni do narodowego planu szczepień. Prezydent dostrzega, że ci pracownicy są grupą szczególnego ryzyka. Rozmowy między Pałacem Prezydenckim a Ministerstwem Zdrowia w tej sprawie są prowadzone - powiedział w Polskim Radiu 24 Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomista: już przed pandemią nasza gospodarka zaczęła hamować

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 19:17
- Polska gospodarka zaczęła w 2019 roku hamować i to dość mocno. Poszła w ślad za gospodarką niemiecką, czyli największą europejską, z którą jesteśmy najbardziej związani. Niemcy w 2019 ocierali się już o recesję. Jasne było, że ona musi przyjść do nas - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem depresji narasta w pandemii. Ekspert: ludzie są psychicznie wyczerpani

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 19:23
- Światowa Organizacja Zdrowia wskazywała, że gdzieś za 10 lat możemy mieć depresję jako już tę czołową chorobę, z którą zmaga się ludzkość. Ja myślę, że to nie jest kwestia 10 lat, ale kilku lat najdalej, a być może nawet tego roku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji "Twarze depresji". Gościem audycji był także aktor Piotr Zelt, od lat zmagający się z depresją.
rozwiń zwiń