X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ks. Bartołd: potrzebujemy duchowej obecności Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 23:06
- Lepiej żeby Kościoły były puste, ale żeby był w nich Chrystus - mówił podczas homilii comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Ojczyzny w archikatedrze warszawskiej ksiądz prałat Bogdan Bartołd. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
Proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela ks. Bogdan Bartołd
Proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela ks. Bogdan BartołdFoto: PAP/Albert Zawada

Proboszcz archikatedry warszawskiej ksiądz prałat Bogdan Bartołd w homilii podkreślił, że w Bożym prawie nie ma kompromisów. - Ile razy słyszymy od ludzi: Księża, jeśli wy dalej będziecie tak robić i trwać przy nauce Ewangelii, to pamiętajcie - będziecie mieli puste Kościoły. I przestańcie się wygłupiać z tym Dekalogiem i z tą dobrą nowiną - mówił duszpasterz. - Kiedy słyszę te wypowiedzi przypominają się słowa starszego księdza »że chyba lepiej byłoby, żeby Kościoły były puste, ale żeby był w nich Chrystus i była głoszona prawdziwa Ewangelia, niż miałyby być tłumy, a wszyscy byliby w kompromisach bez Boga« - zaznaczał proboszcz archikatedry warszawskiej. 

Posłuchaj
00:30 10839221_1.mp3 Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej (IAR) cz. 1

 

Jarosław Kaczyński miesięcznica smoleńska 1200 PAP.jpg
Próba zakłócenia obchodów miesięcznicy smoleńskiej. "Gazeta Wyborcza" pisze o "nietypowej akcji"

Ksiądz Bogdan Bartołd przypomniał, że ubiegły rok miał być ważny z dwóch powodów: beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz uroczystych obchodów setnych urodzin świętego Jana Pawła II. - Ze względu na pandemię, beatyfikacja została przełożona na bliżej nieokreślony czas - mówił ksiądz prałat Bogdan Bartołd. - Jest to dla nas o tyle trudne i bolesne, że nie mamy wątpliwości jak bardzo potrzebujemy tej duchowej obecności Prymasa Tysiąclecia jako błogosławionego - w tym trudnym i bolesnym czasie. Wielu z nas jest przekonanych, że duchowa obecność i patronat Prymasa, który przeprowadził i uchronił naszą Ojczyznę od zniewolenia komunistycznego, byłaby bardzo mocnym i konkretnym wsparciem w obecnie tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji - podkreślał ksiądz prałat.

Czytaj także:

Duszpasterz odwołał się również do wymowy archikatedralnej Szopki Bożonarodzeniowej, która przedstawia Matkę Bożą oddającą nam nowonarodzonego Jezusa z przyjaźnie wyciągniętymi do nas rączkami. - Protestujący w ostatnich tygodniach, przeciw rodzącemu się życiu, też świętowali Boże Narodzenie. Nawet pojawiły się opłatki z piorunem, banery reklamowe z choinką z piorunów. Tam się liczy rozgłos, szum, mącenie, półprawdy. Ta walka na ulicach o prawo do zabijania niewinnych istot ludzkich, to przecież jawna kpina z wartości Ewangelii Życia.”A tak naprawdę chodzi o jedno proste pytanie: Czy mam odejść z pustymi rękami, odrzucić Boga, czy przeciwnie wybrać Jezusa, przyjąć Go, ale nie tylko na Święta, na chwilę, ale na zawsze. - mówił ksiądz proboszcz Bogdan Bartołd.

Posłuchaj
00:32 10839221_2.mp3 Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej (IAR) cz. 2

 

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym para prezydencka - Lech i Maria Kaczyńscy. Delegacja zmierzała na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Posłuchaj
00:32 10839221_3.mp3 Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej (IAR) cz. 3

 

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śledztwo smoleńskie. Sąd odroczył posiedzenia ws. aresztowania rosyjskich kontrolerów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 15:03
Do 27 maja br. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów odroczył rozpoznanie wniosków prokuratury o tymczasowe aresztowanie dwóch kontrolerów lotów pełniących w kwietniu 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku. Chodzi o płk. Pawła P. oraz mjr. Wiktora R.
rozwiń zwiń