X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miesięcznica smoleńska. Przeciwnicy PiS chcieli zakłócić uroczystość

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 11:55
W niedzielę rano politycy PiS, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński, uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. W warszawskim kościele seminaryjnym odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński składa kwiaty pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński składa kwiaty pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie.Foto: PAP/Piotr Nowak

Po mszy przedstawiciele rządu i politycy PiS przeszli na pl. Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

Cmentarz krzyż shutterstock free 1200.jpg
Śląskie: zdewastowano cmentarz w Lubomi. Krzyże leżały na ulicy

Oprócz szefa rządu i prezesa PiS pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej uczcili m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, były szef MON Antoni Macierewicz, europosłowie PiS: Ryszard Czarnecki i Joachim Brudziński.

Na czas złożenia kwiatów przez polityków PiS Plac Piłsudskiego został zamknięty dla ruchu, otoczony kordonem policji i żandarmerii wojskowej. Z ruchu wyłączono też część Krakowskiego Przedmieścia.

Parówki, zabawkowe żołnierzyki i czapka błazna

Przy placu Piłsudskiego zebrali się także przeciwnicy PiS. Część z nich trzymała w rękach osiem dużych gwiazd, inni byli przebrani za Trzech Króli i chcieli złożyć pod pomnikiem dary - wiadro parówek, zabawkowe żołnierzyki i czapkę błazna. Od strony placu demonstrantów zasłoniły trzy radiowozy policji, od strony Ogrodu Saskiego zostali oni otoczeni przez funkcjonariuszy.

wrak katastrofa smoleńsk free 663(1).jpg
Śledztwo smoleńskie. Sąd odroczył posiedzenia ws. aresztowania rosyjskich kontrolerów

Wieczorem odprawiona zostanie msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

IAR, niezalezna.pl, TVP Info, paw/

Czytaj także

Napis "Aborcja jest OK" na pomniku smoleńskim. Macierewicz: celem jest zniszczenie naszej świadomości narodowej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 14:01
- Niestety to proces, który trwa od dłuższego czasu. Zaczęło się od ataku na figurę Chrystusa Króla, następnie doszło do dewastacji pomnika Anny Walentynowicz. (…) Muszą przeciwstawić się temu odpowiednie służby. Najważniejsza jest jednak reakcja społeczna i pokazanie, że nie ma na to zgody - powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń