X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Uwaga: skierowania wystawione przed 8 stycznia zachowują ważność. MZ przypomina

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 05:45
Skierowania, papierowe i elektroniczne, wystawione przed 8 stycznia zachowują ważność - przypomina Ministerstwo Zdrowia. 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania e-skierowań.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Laddawanpunna
lekarz komputer shutter 1200.jpg
Obowiązkowe e-skierowania. Lekarze wystawili ich już ponad 5 mln

Skierowania w postaci elektronicznej są teraz obowiązkowo wystawiane m.in. na:

  • ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne finansowane ze środków publicznych,
  • leczenie szpitalne w szpitalu, który zawarła umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej,
  • badania medycyny nuklearnej oraz badania tomografii komputerowej finansowane ze środków publicznych, oraz ze środków innych niż środki publiczne,
  • badania rezonansu magnetycznego,
  • badania endoskopowe przewodu pokarmowego,
  • badania echokardiograficzne płodu finansowane ze środków publicznych.

Skierowania na inne świadczenia opieki zdrowotnej niż wyżej wymienione powinny być wystawiane na dotychczasowych zasadach, w postaci papierowej. Dotyczy to np. skierowań do uzdrowisk, na świadczenia rehabilitacyjne czy do szpitala psychiatrycznego.

e-recepta lekarz leki lekarstwa recepty 1200.jpg
Skierowanie od lekarza tylko w formie elektronicznej. Zobacz, co trzeba wiedzieć

Wyjątkowo skierowania mogą być wystawiane w postaci papierowej m.in. w sytuacji braku dostępu do Systemu e-Zdrowia np. w przypadku awarii tego systemu, systemu gabinetowego lub sieci internetowej, a także podczas wizyty domowej, gdy nie ma możliwości technicznych do wystawienia e-skierowania. Jest to dopuszczalne także w przypadku wystawienia skierowania przez lekarza, pielęgniarkę lub położną z innego państwa członkowskiego UE, tymczasowo i okazjonalnie udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w Polsce.

MZ wyjaśnia, że podczas obowiązywania stanu epidemii, możliwe jest przedłożenie świadczeniodawcy przez pacjenta podstawowych informacji zawartych w e-skierowaniu oraz klucza dostępu do e-skierowania, numeru identyfikującego skierowanie bądź łącznie kodu dostępu do e-skierowania oraz numeru PESEL.

Pacjent może przekazać te dane np. za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, jednocześnie składając oświadczenie o niedokonaniu zgłoszenia w celu udzielenia świadczenia zdrowotnego u innego świadczeniodawcy na podstawie tego e-skierowania.

pb

Czytaj także

Czy osoba z nowotworem może zaszczepić się przeciwko COVID-19?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 17:50
- Osoby, które nie są w trakcie chemioterapii czy radioterapii, mogą zgłaszać się na szczepienia bez żadnych ograniczeń - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Miłosz Parczewski, specjalista chorób zakaźnych. A czy przeciwko koronawirusowi mogą szczepić się osoby, które przechodzą nowotwory ciężej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: mamy wykonanych blisko 200 tys. szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 22:19
- Mamy wykonanych 198 tys. szczepień przeciw COVID-19 - poinformował w piątek wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. - Myślę, że do września będziemy w stanie zaszczepić wszystkich chętnych, o ile ich będzie mniej więcej 70 proc. - podał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testy przesiewowe na obecność COVID-19 dla nauczycieli. Znamy datę ich rozpoczęcia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 22:52
W najbliższy poniedziałek 11 stycznia rozpoczną się ogólnopolskie testy przesiewowe na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas od 1 do 3 szkół podstawowych. Testy będą wykonane przed ewentualnym powrotem do szkół po feriach. W przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić czy uczniowie wrócą do stacjonarnej nauki po 17 stycznia. Do testów zgłosiło się 165 tysięcy nauczycieli i pracowników szkół.
rozwiń zwiń