X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nazwał Jarosława Kaczyńskiego "oszustem". Ryszard Petru musi przeprosić

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 15:58
W wyniku wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie Ryszard Petru musi przeprosić prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie go "oszustem" - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Ryszard Petru
Ryszard PetruFoto: PAP/Radek Pietruszka

Wyrok wydany w I instancji w piątek przez Sąd Okręgowy w Warszawie jest nieprawomocny.

Ryszard Petru free shutter free 1200.jpg
Ryszard Petru odchodzi z polityki. Anita Czerwińska: Petru pozostawił po sobie dewastację

Przeprosiny mają się pojawić na Twitterze

- W wyniku wyroku Ryszard Petru musi przeprosić pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie go oszustem we wpisie na Twitterze - poinformował PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Jak dodał Sobolewski, w wyniku wyroku Petru powinien opublikować tweet z przeprosinami i "przypiąć go" na 14 dni na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował w lutym 2019 r. wezwanie przedsądowe do Ryszard Petru za nazwanie go "oszustem" i domagał się wówczas przeprosin.

Sprawa dotyczy wpisu Petru na Twitterze, który opatrzony został hashtagiem "#TaśmyKaczyńskiego". "Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem" - napisał na Twitterze Petru.

Czytaj również:

"Podtrzymam swoje słowa"

Pytany wówczas przez PAP o komentarz odpowiedział, że jeśli doszło do oszustwa, wówczas podtrzyma swoje słowa.

- Wielokrotnie widziałem takie sytuacje w biznesie, kiedy zamawiający odmawiał później zapłaty i zaczynał kombinować - to się nazywa oszustwo. Jeśli tak było w przypadku Jarosława Kaczyńskiego, to będę podtrzymywał swoje słowa - powiedział wówczas PAP Petru.

kaczyński 1200 pap.jpg
Prezes PiS skierował wezwanie przedsądowe do Ryszarda Petru. Chodzi o sformułowanie "oszust"

W uzasadnieniu do wezwania przedsądowego napisano, że określenie innej osoby mianem "oszusta" stanowi przekroczenie granic dopuszczalnej krytyki. "Trudno poczytywać takie określenia jako element rzeczowej i kulturalnej dyskusji. Tego typu epitety mają zabarwienie jednoznacznie pejoratywne, ujemne i mają na celu spowodować negatywny odbiór danej osoby w opinii publicznej" - czytamy w uzasadnieniu.

Wpis Petru miał związek z publikacją przez "Gazetę Wyborczą" stenogramu nagrania rozmowy m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

jmo

Czytaj także

Śmiszek jak Petru. Myli przysłowia, fakty i lekceważy wyborców

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 11:10
Ryszard Petru zniknął z polskiej sceny politycznej, zapisując się w pamięci głównie zagraniczną wycieczką z koleżanką z partii w kluczowym momencie politycznego przesilenia w Sejmie oraz dziesiątkami przejęzyczeń i kreatywnym podejściem do polszczyzny. Wydaje się, że w tej drugiej konkurencji może mu wyrastać godny następca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petru grozi Lubnauer pozwem sądowym. Chodzi o finanse partii

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 12:22
- Rozpowszechnianie przez kogokolwiek opinii podobnych do wyrażanych przez Katarzynę Lubnauer skończy się pozwem sądowym - zapowiedział były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. Odciął się w ten sposób od zarzutów o odpowiedzialność za zadłużenie partii.
rozwiń zwiń