X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele? Czarnek: w pierwszej kolejności najbardziej potrzebujący

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 10:10
- Wśród seniorów są również nauczyciele, część z nich zostanie zaszczepiona w pierwszym kwartale - powiedział w piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaznaczył, że rząd chce, by szczepionka trafiła w pierwszej kolejności do tych osób, które jej najbardziej potrzebują, a to są seniorzy.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: twitter.com/@MEIN_GOV_PL

Minister edukacji i nauki pytany na antenie TVP 1 czy istnieje w rządzie spór o to, kiedy powinni być zaszczepieni nauczyciele i czy on nie chciałby, żeby byli zaszczepieni szybciej odpowiedział: "tu nie ma sporu, tu nie ma też »chcenia«".

Czytaj więcej
1200_Czarnek_MNiSW.png
Minister edukacji i nauki: trzeba podnieść prestiż zawodu nauczyciela

- Szczepionka jest w takich ilościach, w jakich jest, to jest kwestia decyzji i warunków wynegocjowanych przez Unię Europejską. Mamy do końca kwartału zapewnioną szczepionkę dla 3 milionów osób, a w grupie pierwszej, w której są również nauczyciele, jest 10 mln osób, więc na pewno wszyscy chcemy, żeby szczepionka trafiła w pierwszej kolejności do tych osób, które jej najbardziej potrzebują, bo są najbardziej narażeni na utratę życia, a to są nasi seniorzy i co do tego, nie ma sporu w rządzie - zaznaczył Przemysław Czarnek.

Zwrócił uwagę, że "wśród seniorów są również nauczyciele, w tym nauczyciele akademiccy i na pewno jakaś część z nich zostanie zaszczepiona również w pierwszym kwartale". - O tym, w jakiej kolejności, w którym momencie cały czas dyskutujemy - dodał.

Zapewnił, że "jest wszystko przygotowane". - Mamy zespoły szczepieniowe rzeczywiście w całej Polsce, gotowe do szczepień, natomiast problemem jest szczepionka. Rząd polski zabiega o to, żeby jej było jak najwięcej, ale dzisiaj możemy mówić o tym, o czym słyszymy już od kilku dni: mamy szczepionkę zapewnioną dla około 3 milionów osób do końca pierwszego kwartału, wśród nich jakąś część nauczycieli, ale ona ma trafić w pierwszej kolejności do tych, którzy jej najbardziej potrzebują ze względu na zagrożenie dla życia i zdrowia, co do tego nie ma najmniejszego sporu w rządzie - podkreślił minister edukacji i nauki.

Czytaj także:

Etapy szczepienia w Polsce

Proces szczepień przeciwko COVID-19 – zgodnie z programem - jest realizowany etapami. Obecnie realizowany jest etap zero, podczas którego szczepienia otrzymują m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

W ramach etapu pierwszego szczepienie będą mogli otrzymać pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków.

Czytaj więcej:
Szczepienie shutterstock 1200.jpg
Szczepienia grupy pierwszej. Michał Dworczyk podał termin

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień przeciwko COVID-19 poinformował we wtorek, że grupa pierwsza rozpocznie szczepienie 25 stycznia. - Niestety w pierwszym kwartale nie zaszczepimy nauczycieli, nie dlatego, że nie chcemy, nie dlatego, że lekceważymy ten problem, tylko dlatego, że mamy do czynienia z problemem obiektywnym, jakim jest brak szczepionek - powiedział Dworczyk.

Rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska podała, że zapisy dla nauczycieli na szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczną się od 15 stycznia. - O terminach szczepień będziemy informować w późniejszym czasie. Wszystko zależy od dostaw szczepionek - wskazała. 

jbt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program szczepień Polaków przeciw COVID-19. Dworczyk wskazał możliwą datę

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:30
- Jeżeli szczepionka na COVID-19 trafi do Polski na przełomie grudnia i stycznia, będziemy gotowi w styczniu do rozpoczęcia programu szczepień - mówił we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że szczegółowe informacje ogłosi w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mamy ponad 100 tys. zaszczepionych Polaków. Szef KPRM: cieszmy się, że dobrze to idzie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:50
Pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Michał Dworczyk poinformował, że do 15.00 zaszczepiło się ponad 114 tys. osób. Informację tę przekazał na zakończenie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia, poświęconej Narodowemu Programowi Szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile osób będzie zaszczepionych do końca pierwszego kwartału? Szef KPRM pokazał plany rządu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:45
- Dziś szczepionki na COVID-19 to towar deficytowy, wszystkie kraje chcą większych dostaw - ocenił szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował, że rząd chce do końca marca zaszczepić co najmniej 3 mln osób z grupy zero i seniorów z grupy 70 plus.
rozwiń zwiń