X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Boroń-Kaczmarska: chęć zaszczepienia się wyraża blisko 100 proc. pracowników ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 20:29
- Pozostało 200 osób, by zaszczepić wszystkich pracowników krakowskiego szpitala, w którym pracuję - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
Pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Krystyna Matusik podczas szczepienia przeciw Covid-19; zdjęcie ilustracyjne
Pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Krystyna Matusik podczas szczepienia przeciw Covid-19; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Program szczepień przeciwko koronawirusowi rozpoczął się pod koniec 2020 roku. Do tej pory zaszczepiono niemal 115 tys. osób. Obecnie szczepieni są m.in. pracownicy służby zdrowia, którzy kwalifikują się do tzw. grupy zero. Grupa pierwsza rozpocznie szczepienie 25 stycznia. Będzie ona obejmowała m.in. pensjonariuszy domów pomocy społecznej, osoby powyżej 60 lat, służby mundurowe i nauczycieli.

dworczyk 1200 twitt.jpg
Mamy ponad 100 tys. zaszczepionych Polaków. Szef KPRM: cieszmy się, że dobrze to idzie

Największe emocje budzą niezmiennie potwierdzone doniesienia o tym, że część osób zaszczepiła się poza ustaloną kolejnością. Są wśród nich politycy, aktorzy i ludzie związani z prywatną telewizją.

Czytaj także: "Czy przestaniecie wreszcie manipulować?". Rzecznik rządu odpowiada Kidawie-Błońskiej ws. szczepionek

- Zainteresowanie szczepieniami i chęć zaszczepienia się wyraża blisko 100 proc. pracowników ochrony zdrowia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych. Przyznała, że do zaszczepienia wszystkich pracowników szpitala, w którym pracuje, pozostało zaledwie 200 osób.

Gość audycji odniosła się również do informacji dotyczących powikłań po szczepieniach oraz obaw towarzyszących szczepieniom.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
12:51 _PR24_AAC 2021_01_05-20-06-07.mp3 Prof. Anna Boroń-Kaczmarska o programie szczepień przeciwko koronawirusowi ("Temat dnia/PR 24")

***

Audycja"Temat dnia/ Gość PR 24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Anna Boroń-Kaczmarska

Data emisji: 05.01.2021

Godz. emisji: 20.06

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

Prof. Boroń- Kaczmarska: wirus szaleje, a ludzie nie chcą do końca w to uwierzyć

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 20:30
 - Działania podejmowane w tej chwili mają za zadanie wyprzedzić ewentualne zagrożenia zdrowotne związane ze zwielokrotnieniem zakażeń - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mutacje koronawirusa. Dr Cholewińska-Szymańska: szczepionki są skuteczne wobec wszystkich rodzajów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 16:23
- Wszystkie szczepionki, które są w tej chwili przygotowane, mają mieć skuteczność wobec wszystkich odmian i mutacji wirusa - powiedziała dr Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Lekarz wyjaśniła także zasadę działania szczepionki na COVID-19.
rozwiń zwiń