X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Podwójne standardy moralne". Jakub Pacan o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 21:00
- Były tam m.in. osoby, które mówiły o obronie konstytucji, praworządności, pewnych normach moralnych i etycznych, które powinny być przestrzegane. Praktyka pokazała co innego - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność). W debacie wziął również udział Marcin Piasecki (Rzeczpospolita).
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: PAP/EPA/Szilard Koszticsak

We wtorek przez kilka godzin obradowała sejmowa komisja zdrowia - minister zdrowia Adam Niedzielski i szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk przedstawili posłom informację o realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 i odpowiadali na pytania posłów.

Błażej Spychalski 1200.jpg
Spychalski: gdyby prezydent zaszczepił się poza kolejnością, opozycja natychmiast rozpętałaby aferę

Jakub Pacan stwierdził, że w przypadku zaszczepionych poza kolejnością  można mówić o rozdźwięku pomiędzy deklaracjami a czynami. - Oni nas już przez tyle lat przyzwyczaili do podwójnych standardów moralnych, że właściwie teraz mieliśmy tego potwierdzenie - stwierdził. - Ci ludzie nie są dla mnie autorytetami w żadnej sprawie, jeżeli w sprawach społecznych czy politycznych wypowiadają się celebryci lub aktorzy, to raczej nie jest ich dziedzina - dodał publicysta.

Marcin Piasecki zgodził się, że oburzenie wyrażane w tej sprawie jest słuszne. - Taka sytuacja i okoliczności mogą zdenerwować (…) Ta sytuacja pokazuje, delikatnie mówiąc, brak ostrożności, jakąś nieroztropność tych ludzi - ocenił, dodał także, że jego zadaniem nie jest dobre napędzanie medialnej  histerii wobec tych osób. - Mamy oczywiście prawo się oburzać, ale niektóre media zajmują się tym przesadnie - ocenił.

- Emocje wokół celebrytów za kilka dni opadną, rządzący zostaną z gigantycznym procesem, akcją masowych szczepień. Pytanie, czy sobie z nim poradzą. Do tej pory wygląda to średnio - owszem rośnie grono zaszczepionych, ale nie odzwierciadla ono liczby szczepionek dostarczonych do Polski, która jest dużo większa - mówił publicysta "Rzeczpospolitej".

Posłuchaj
46:32 _PR24_AAC 2021_01_05-18-06-22.mp3 05.01.2020 Jakub Pacan, Marcin Piasecki (Polskie Radio 24 / Debata Dnia)

Jakub Pacan zwracał uwagę, że niemal wszystkie kraje mają problem ze szczepieniami. Suma różnych obaw powoduje, że ludzie nie chcą się szczepić. Trzeba szanować stanowisko ludzi, ale może to spowodować spowolnienie całego procesu - stwierdził. Dodał także, że pandemia uwidoczniła obszary wymagające wzmocnienia lub zmiany w systemie ochrony zdrowia. - Część opinii zwraca uwagę na potrzebę większej kontroli przez państwo, szczególnie w samorządach - powiedział.

Czytaj także:

O sprawie szczepień celebrytów i polityków na WUM jako pierwsi poinformowali w mediach społecznościowych studenci tej uczelni. Wśród zaszczepionych osób - jak ujawnili - są aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej i Maria Sewerynowie oraz Wiktor Zborowski, a także były premier, obecnie europoseł Lewicy Leszek Miller i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Jakub Pacan, Marcin Piasecki 

Data emisji: 05.01.2021

Godzina emisji: 18.06

PR24/ka

Czytaj także

"Mamy deficyt wzajemnego zaufania, a to jest następny w nie cios". Karnowski o szczepieniu celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 13:22
- Ta sprawa sięga do 1944 roku, bo tam datować można takie poczucie pewnych grup, że one są właścicielami Polski, że oni są tutaj panami, że wszystko inne jest płynne - systemy polityczne, rządy - to się wszystko zmienia - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Michał Karnowski, odnosząc się do szczepienia celebrytów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zadziwia bezczelność". Jadwiga Wiśniewska o szczepieniu aktorów i polityków poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 16:11
- Całe towarzystwo zachowało się w sposób zawstydzający i niegodny - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Boroń-Kaczmarska: chęć zaszczepienia się wyraża blisko 100 proc. pracowników ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 20:29
- Pozostało 200 osób, by zaszczepić wszystkich pracowników krakowskiego szpitala, w którym pracuję - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń