X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiemy, czego Polacy oczekują w 2021 roku. Pandemia zdominowała sondażowe odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 07:28
Powrót dzieci do szkół, poprawa sytuacji w ochronie zdrowia i zniesienie ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19 - takich zmian Polacy oczekują w 2021 r. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Według sondażu 43,8 proc. badanych w 2021 roku oczekuje powrotu dzieci do szkół. 42,4 proc. respondentów wskazało na polepszenie sytuacji w ochronie zdrowia, a 37,9 proc. - na zniesienie ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19.

szkoła klasa EN 1200 .jpg
"To zależy od naszej odpowiedzialności". Premier o możliwym powrocie dzieci do szkół

W podziale na elektoraty ponownego uruchomienia szkół najbardziej oczekują wyborcy PiS, KO i PSL. Wyborcy Lewicy w największym stopniu oczekują naprawy ochrony zdrowia, a zwolennicy Konfederacji – zniesienia obostrzeń epidemicznych.

Zgodnie z sondażem 32,9 proc. respondentów czeka na powrót wzrostu gospodarczego, 20,4 proc. - na wprowadzenie szczepień na COVID-19, a 19,3 proc. - na zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Zmniejszenia bezrobocia wyczekuje 17,1 proc. badanych, a obniżenia podatków - 16,5 proc.

Ranking zamykają napływ nowych środków unijnych, których oczekuje 9,1 proc. respondentów oraz zmiany na rynku mediów, które wskazało 5,1 proc. badanych.

Badanie zostało wykonane w dniach 21-22 grudnia 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Półkolonie w szkołach podstawowych w dobie pandemii. Są wytyczne dla organizatorów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 07:09
Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych w czasie pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczniowie rozpoczęli ferie. Spędzą je inaczej niż w poprzednich latach

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 03:44
W związku z pandemią koronawirusa w tym roku zimowa przerwa od nauki odbywa się w tym samym czasie dla wszystkich. Ze względu na wprowadzone ograniczenia uczniowie spędzą ferie inaczej niż zwykle.
rozwiń zwiń