X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie możemy ulegać zbyt dużym nadziejom i oczekiwaniom ponad to, co możliwe". Prof. Jabłoński podsumowuje 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 10:36
- Może zachwianie się bezpieczeństwa spowodowane pandemią spowoduje, że zdobędziemy się na większą refleksyjność i docenimy bardziej to, co mamy - przyznał na antenie Polskiego Radia 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL.
Koronawirus w Polsce. Zdjęcie roku PAP 2020
Koronawirus w Polsce. Zdjęcie roku PAP 2020Foto: PAP/Leszek Szymański

Reinhard Petzold, który od 30 lat zajmuje się wprowadzaniem firm niemieckich na polski rynek, w jednej ze swoich wypowiedzi dla portalu kurt.digital powiedział, że "Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej". W rozmowie z Polską Agencją Prasową mówił też, że niemieccy dystrybutorzy wykorzystują popyt Polaków na niemieckie towary i podnoszą ich ceny.

praca budowa 1200.jpg
"Zbudowaliśmy Polskę jako kraj taniej siły roboczej". Kontrowersyjne słowa niemieckiego eksperta

Petzold, który jest szefem Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej (DePoWi) powiedział dla niemieckiego portalu kurt.digital, że "Polacy zostali rozjechani przez kapitalizm. Również przez nas. Niemcy bardzo mocno przyczynili się do zmian w Polsce, tak by były one dla nas korzystne".

Niemiecki ekspert w rozmowie z PAP zwrócił uwagę na problem wyższych cen tych samych produktów w Polsce w porównaniu z Niemcami. Jak czytamy w raporcie Brandenburskiej Centrali Konsumenckiej (Verbraucherzentrale Brandenburg), chemia gospodarcza, słodycze i kosmetyki są o ponad 20 proc. tańsze u naszych sąsiadów zza Odry. VZB zajmuje się głównie doradztwem transgranicznym w zakresie praw konsumentów.

Ówczesne realia przemian gospodarczych towarzyszących transformacji ustrojowej początku lat 90. XX wieku przybliżył w audycji prof. Arkadiusz Jabłoński.

W audycji mowa była również o epidemii koronawirusa i ochronie życia.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
17:00 _PR24_AAC 2020_12_31-09-42-20.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o przemianach gospodarczych transformacji ustrojowej (Temat dnia/Gość PR24)

***

Audycja"Temat dnia/ Gość PR 24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)

Data emisji: 31.12.2020

Godz. emisji: 09.33

Polskie Radio 24/PAP/st

Czytaj także

Znaczenie niemieckiej gospodarki dla polskiego PKB. Ekonomista: decyzje podjęte w Niemczech, będą wpływały też na nas

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 15:06
- Prawie połowa polskiego PKB to eksport. Najważniejszym odbiorcą naszych towarów są Niemcy. Jeśli ich gospodarka zdoła ponownie wejść na wysokie obroty, to my też na tym skorzystamy - powiedział ekonomista Marek Zuber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspieranie aborcji i śpiewanie kolęd. Publicyści o nagraniu polityków Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 11:21
- Nie widzą związku z tym co robią jako politycy i przywódcy, a tym w jakim otoczeniu to wykonują - powiedział były polityk, publicysta Marian Kowalski. Odniósł się w ten sposób polityków PO wykonujących kolędy.
rozwiń zwiń