X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiany dot. egzaminów ósmoklasisty i matur w 2021 roku. CKE podała najnowsze informacje

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 16:59
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała aktualizacje informacji o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty oraz informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego. Uwzględniają one zmiany w egzaminach w 2021 r.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Chinnapong/shutterstock.com

Informacje o sposobie organizacji i przeprowadzenia egzaminu to dokumenty zawierające szczegółowe dane, w tym dotyczące postępowania we wszystkich sytuacjach wyjątkowych oraz terminy istotne dla rodziców (prawnych opiekunów) zdających lub słuchaczy, a także terminy istotne dla przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego/dyrektora szkoły.

"Bez obowiązkowych egzaminów ustnych"

Shutterstock egzamin ilustracja 1200.jpg
Wiceminister edukacji: dziś zostanie podpisane rozporządzenie ws. egzaminu ósmoklasisty i matur

Decyzją ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w związku z epidemią i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej w 2021 r. egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.

Minister zdecydował też, że w 2021 r. na maturze nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych. Organizowane będą one tylko dla tych maturzystów, od których wynik z egzaminu ustnego jest wymagany przy rekrutacji na uczelnie zagraniczne. Nie będzie też obowiązkowe przystąpienie do minimum jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym (z tzw. przedmiotu do wyboru).

Wymagania i informacje o zmianach

CKE opublikowała w tym tygodniu także aneksy do informatorów o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów i aneksy do informatorów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

dziecko komputer 1200.jpg
"Pandemia na zawsze zmieni polską szkołę". Marek Zagórski o cyfryzacji oświaty

Informatory to dokumenty zawierające najważniejsze dane na temat egzaminu (m.in. czas jego trwania), opis arkusza egzaminacyjnego (m.in. struktura budowy arkusza, liczba zadań i ich punktowanie), opis zadań, zasady oceniania oraz przykładowe zadania z rozwiązaniami. Do każdego typu egzaminu i do każdego przedmiotu opracowany jest osobny informator.

Czytaj także: 

Opublikowane aneksy do informatorów zawierają wymagania egzaminacyjne, które będą obowiązywały na egzaminie ósmoklasisty i na maturze w 2021 r. Zawierają też informacje o innych wprowadzonych zmianach, m.in. zmniejszonej liczbie zadań w arkuszu egzaminacyjnym, zmniejszonej liczbie punktów możliwych do uzyskania. Wskazano też, które zadania z powodu niezgodności ich treści z wymaganiami egzaminacyjnymi zostały anulowane.

Zaktualizowane informacje są dostępne na stronie internetowej CKE: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20201229%20E8%20Informacja%202020_2021%20AKTUALIZACJA.pdf https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20201229%20EM%20Informacja%20AKTUALIZACJA.pdf

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Możliwy powrót uczniów do szkół po feriach. Szef MEiN: mamy opracowanych kilka wariantów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 09:58
120 tys. nauczycieli wyraziło chęć przebadania się na obecność koronawirusa przed powrotem do szkół klas I-III - poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że powrót dzieci z tych klas do szkół jest możliwy po feriach, jeżeli pozwoli na to sytuacja pandemiczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadzór pedagogiczny i ochrona dzieci". Resort edukacji i nauki podał priorytety na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 23:13
 - Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, a także weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które właśnie spływają do ministerstwa - to plany resortu na 2021 rok wymienione przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
rozwiń zwiń