X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zjednoczona Prawica z największym poparciem. PSL poniżej progu wyborczego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 10:57
Zjednoczona Prawica może liczyć na poparcie 35 proc. Polaków, 25 proc. badanych zagłosowałoby na Koalicję Obywatelską, na Lewicę - 13 proc., na Konfederację - 9 proc., na Kukiz'15 - 5 proc., a na PSL - 3 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kancelaria Sejmu/Twitter

sejm 1200 (1).jpg
PiS z największym poparciem. Pięć ugrupowań nad kreską, Konfederacja poza Sejmem

Pracownia Social Changes przeprowadziła badanie według dwóch scenariuszy - jeden z nich nie obejmuje udziału w wyborach partii Szymona Hołowni - Polska 2050, drugi - obejmuje.

W scenariuszu uwzględniającym start partii Hołowni na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie) zagłosowałoby 33 proc. badanych, na Polskę 2050 - 20 proc., na KO - 19 proc., na Lewicę ((SLD, Wiosna, Lewica Razem) - 11 proc., na Konfederację - 8 proc., na Kukiz'15 - 4 proc., a na PSL - 3 proc. W tym wariancie 2 proc. respondentów zadeklarowało chęć oddania głosu na "inne ugrupowanie".

W wariancie bez partii Polska 2050 Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 35-procentowe poparcie, Koalicja Obywatelska na 25 proc., Lewica na 13 proc. poparcia. Ponad progiem wyborczym znalazłyby się ponadto: Konfederacja z 9-procentowym poparciem oraz Kukiz'15 - z 5-procentowym. Poniżej progu wyborczego znalazłoby się natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 3 proc. Z badania wynika również, że 10 proc. respondentów zadeklarowało chęć oddania głosu na "inne ugrupowanie".

sejm1512 mid-20c15087 1200.jpg
"Koronawirus jak bomba z opóźnionym zapłonem". Mosoń o wpływie pandemii na sondaże wyborcze

Udział w wyborach

Ankietowani pytani byli również, czy wzięliby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. Twierdząco odpowiedziało 64 proc. respondentów, z czego 44 proc. - "zdecydowanie tak", a 20 proc. - "raczej tak". Nie wzięłoby udziału w wyborach 23 proc. badanych, z czego 12 proc. - "zdecydowanie nie", a 11 proc. - "raczej nie". 13 proc. badanych odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Badanie pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1040 osób w dniach od 25 do 28 grudnia 2020 roku.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS liderem ze wzrostem poparcia. Konfederacja poza Sejmem

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 13:00
Gdyby wybory do Sejmu obywały się w najbliższą niedzielę, PiS mogłoby liczyć na 33 proc. głosów. Chęć głosowania na KO wyraziło 24,1 proc. badanych. Podium zamyka Polska 2050 z poparciem 13,1 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najnowszy sondaż. Dobre informacje dla PiS. Dr hab. Marciniak: to obraz stabilnego poparcia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 09:19
- Respondenci patrzą na Prawo i Sprawiedliwość całościowo. Ważenie między zaletami i mocniejszymi stronami a tymi słabszymi przemawia na korzyść atutów. Brzmi to obiecująco dla tej partii - powiedziała dr hab. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń