X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Tadeusz Barański ps. "Tatar". Miał 96 lat

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:09
Zmarł ppłk Tadeusz Barański ps. Tatar, członek Armii Krajowej, harcerz i popularyzator historii. Informacje o śmierci podał łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Tadeusz Barański ps. Tatar
Tadeusz Barański ps. TatarFoto: lodz.ipn.gov.pl

Ppłk Tadeusz Barański w czasie II wojny światowej służył w zgrupowaniach AK "Ponury-Nurt", legendarnym oddziale Jana Piwnika "Ponurego", pod którego rozkazami walczył na terenie między innymi Gór Świętokrzyskich. Po II wojnie światowej Tadeusz Barański był prześladowany przez służby bezpieczeństwa PRL.

Przez wiele lat był cenionym nauczycielem i organizatorem oraz instruktorem harcerskim w Łodzi. Ppłk "Tatar" był także popularyzatorem historii, członkiem środowiska "Jodła" Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Był także inicjatorem powstania pierwszego w Łodzi pomnika AK.

Tadeusz Barański miał 96 lat.

st