X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Mieczysław Morański. Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy miał 60 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 10:29
W wieku 60 lat zmarł aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Mieczysław Morański, związany m.in. ze stołecznymi teatrami Polskim, Dramatycznym i Rampą. Szerokiej publiczności znany był z licznych ról dubbingowych, m.in. Asterixa w "Asterix i Wikingowie", Cienkiego w "Toy Story 3" i "Toy Story 4" oraz Barneya we "Flintstonach".
Mieczysław Morański miał 60 lat
Mieczysław Morański miał 60 latFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

O śmierci aktora poinformował Teatr Rampa na swojej stronie internetowej. "Otrzymaliśmy równie smutną co i nieoczekiwaną wiadomość o śmierci naszego kolegi i współpracownika Mieczysława Morańskiego. Najbliżej w pamięci naszych widzów znajduje się on jako uroczy i wielobarwny stały bywalec scenicznej kawiarenki w »Cafe Sax« - Pan Czesio, do którego Poetka już na samym wstępie spektaklu mówi, że »każde życie to materiał na książkę«. Z pewnością sentencję tę można powtórzyć na wieść o odejściu Mieczysława, aktora z ogromnie bogatym dorobkiem. Jesteśmy głęboko poruszeni i zasmuceni" - czytamy. 

Borowik-1.jpg
"Był jedną z niewielu postaci, które łączyły". Historyk o Wojciechu Borowiku

W komunikacie przypomniano, że Mieczysław Morański był związany z Teatrem Rampa od 1994 r. "Wpisał się w historię i sukcesy bardzo wielu naszych spektakli. Począwszy od »Brata naszego Boga+, w którym grał główną rolę przez »Majestat«»Film« dalej »ART«»Jeźdźca burzy«»Damy i huzary«»Pińską Szlachtę« czy »Tajemniczy Ogród«»Mistrza i Małgorzatę«»RENT« widać było jego wszechstronność jako aktora dramatycznego, komediowego i mistrza piosenki aktorskiej. Samym tylko głosem potrafił zagrać wszystko" - napisano.

Wczoraj dotknęła nas równie smutna co i nieoczekiwana wiadomość o śmierci naszego Kolegi i Współpracownika- Mieczysława...

Opublikowany przez Teatr Rampa Niedziela, 27 grudnia 2020

Liczne role dubbingowe

Mieczysław Morański urodził się 21 stycznia 1960 r. w Warszawie. W 1983 r. został absolwentem Wydziału Aktorskiego stołecznej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Rok wcześniej zadebiutował w Teatrze Nowym w Warszawie. Od 1983 r. do 1987 r. grał w Teatrze Polskim w Warszawie. Następnie do 1994 r. - w Teatrze Dramatycznym. Od 1994 r. był związany z Teatrem Rampa.

Szerokiej publiczności znany był przede wszystkim z licznych ról dubbingowych, m.in. Asterixa w "Asterix i Wikingowie", Cienkiego w "Toy Story 3" i "Toy Story 4", Filiusa Flitwicka w serii o "Harrym Potterze", Oscara w "Epoce lodowcowej" oraz Barneya we "Flintstonach". Można go było usłyszeć także m.in. w "Jetsonach", "Władcy Pierścieni", "Inspektorze Gadżecie", "Dennisie Rozrabiace", "Scoobym-Doo i opornym wilkołaku", a także w "Alicji po drugiej stronie lustra".

Występował również w serialach, w tym w "Domu", "Plebanii", "Szadzi", "Stuleciu Winnych", "Koronie królów", "Komisarzu Aleksie", "Na wspólnej" i "Na dobre i na złe".
Zmarł w niedzielę 27 grudnia. Miał 60 lat. 

koz

Zobacz więcej na temat: POLSKA odeszli 2020 TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak