X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister finansów: budżet Polski jest przygotowany na ewentualne kolejne fale pandemii

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 04:00
Polski budżet jest przygotowany na ewentualną trzecią i czwartą falę pandemii - informuje minister finansów Tadeusz Kościński. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano blisko 82 miliardy złotych deficytu. To pieniądze, które, jak mówił minister, mają być poduszką bezpieczeństwa na wypadek kolejnych fal zachorowań na COVID-19.
Tadeusz Kościński
Tadeusz KościńskiFoto: twitter.com / Ministerstwo Finansów

- To ubezpieczenie na wypadek, gdyby do Polski przyszła trzecia i czwarta fala pandemii. Chodzi o to, żebyśmy mieli wystarczająco dużo pieniędzy w razie potrzeby. Chcemy, aby można było wtedy finansować sektor zdrowia czy ratować miejsca pracy albo wspomagać branże, które są najbardziej dotknięte obostrzeniami - podkreślił Tadeusz Kościński.

shutterstock pulsoksymetr 1200.jpg
Program Domowej Opieki Medycznej będzie obowiązywał w 2021 roku

Minister dodał, że ma nadzieję, iż pieniędzy z deficytu nie trzeba będzie wykorzystywać na ratowanie miejsc pracy, ale na rozkręcanie gospodarki i ściąganie nowych inwestycji do Polski po zakończeniu pandemii.

Czytaj także:

Resort finansów szacuje, że w przyszłym roku polski Produkt Krajowy Brutto, czyli suma wszystkich dóbr i usług wyprodukowanych w kraju, zwiększy się o 4 procent.

Posłuchaj
00:21 10817108_1.mp3 Pieniądze mają być poduszką bezpieczeństwa na wypadek kolejnych fal zachorowań na COVID-19 (IAR)

 

pkr

Czytaj także

Minister finansów uspokaja: pieniądze na programy socjalne mamy zabezpieczone

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 11:55
- W finansowaniu szczepionek nie chodzi o to, by coś komuś zabrać. Pieniądze na programy socjalne mamy zabezpieczone. Liczymy na to, że społeczeństwo, wydając, rozkręci nam gospodarkę, będzie ona rosła, a w ten sposób będziemy szybko wychodzić z recesji - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Kościński, minister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: weto jest potrzebne jako sprzeciw wobec mechanizmów arbitralnego zabierania pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 07:57
Weto jest potrzebne jako sprzeciw wobec mechanizmów, przez który pieniądze w sposób arbitralny mogą być zabierane. Nawet jeśli teraz nie dojdzie do kompromisu ws. budżetu UE, to przez rok budżetowy będziemy korzystać z prowizorium i walczyć o nowe warunki - powiedział "Pulsowi Biznesu" premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka w czasie pandemii. Europoseł PiS: Polska poradziła sobie najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 16:58
- Dotychczasowe działania rządu pokazują, że polska gospodarka poradziła sobie na tle innych gospodarek państw członkowskich UE najlepiej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń