X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Po podpaleniu 500-letniego "Dębu Rzeczpospolitej". Lasy Państwowe wyznaczyły nagrodę za wskazanie sprawcy

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 11:07
Dyrektor toruńskich Lasów Państwowych wyznaczył 10 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców podpalenia niemal pięćsetletniego pomnika przyrody "Dębu Rzeczypospolitej" w rezerwacie Jar Brynicy.
Drzewo zostało najprawdopodobniej podpalone
Drzewo zostało najprawdopodobniej podpalone Foto: https://twitter.com/LPanstwowe

Jak informuje straż pożarna, prawdopodobnie doszło do podpalenia drzewa. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy OSP z Lidzbarka Warmińskiego i zastęp PSP z Działowa oraz dwa zastępy PSP i jeden OSP z Brodnicy.

"Dąb Rzeczypospolitej" był pomnikiem przyrody. Rósł w leśnictwie Borek w obrębie nadleśnictwa Brodnica, w rezerwacie Jar Brynicy na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

Biebrzański Park Narodowy FREE 1200.jpg
Biebrzański Park Narodowy odżywa po pożarze. "Przyroda regeneruje się"

To dąb szypułkowy o wysokości 33 m i o obwodzie w pierśnicy (na wysokości 1,3 m) 650 cm. W drzewie znajdował się duża dziupla. Niedaleko spalonego dębu rosną około 200-letnie sosny.

tvp.info, bartos

Czytaj także

Spłonął 500-letni "Dąb Rzeczypospolitej". Prawdopodobnie został podpalony

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 20:21
Liczący około 500 lat "Dąb Rzeczypospolitej", zwany też "Dębem Jagieły" spłonął w piątek w miejscowości Traczyka (Kujawsko-pomorskie). Prawdopodobnie doszło do podpalenia drzewa - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Brodnicy kpt. Krzysztof Natucki.
rozwiń zwiń