X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny zrzut ścieków z Warszawy ponad normę. Wisła zalewana też w Wigilię

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 10:58
- W czwartek 24 grudnia trwa zrzut nieczystości do Wisły poinformował na Twitterze prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Nieoczyszczone ścieki komunalne do rzeki płyną od godziny 8 rano.
Spływające do Wisły zanieczyszczenia
Spływające do Wisły zanieczyszczeniaFoto: Piotr Mnich/shutterstock

– Wczoraj padało, więc to jest prawdopodobnie przyczyną zrzutu. Nadmiar ścieków bytowych wymieszanych z wodami opadowymi jest częściowo odprowadzany przez kolektor burzowy przy Farysa – poinformował TVP rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

Ep2PK1pW4AYyX1G-cz-12.jpg
Wody Polskie: Warszawa ma zgodę na 10 zrzutów nadwyżek opadów. W tym roku było ich 29


Pytany o to, który to już zrzut ponad normę, ujętą w pozwoleniu wodnoprawnym wskazał, że to już 20. taki zrzut. Pozwolenie dopuszcza rocznie maksymalnie 10 takich zrzutów. Każdy zrzut ponad normę jest nielegalny.

– Przy nawałnicach jakie były latem, to są tego typu sytuacje, kiedy taki zrzut może być dopuszczony. Natomiast wczoraj nie było nawałnicy, ma to niestety miejsce – dodał. Kieruzel precyzuje, że zazwyczaj kilka godzin po ustaniu opadów zrzut się kończy. – To spływa z całej części lewobrzeżnej Warszawy z siedmiu dzielnic – przypomniał.

Czytaj także:

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło 29 sierpnia. Od tego czasu do 27 października MPWiK zrzuciło do Wisły – według Wód Polskich – ponad 10 mln metrów sześciennych nieoczyszczonych ścieków.

Osobne postępowania prowadzi prokuratura.

pg

Czytaj także

Tunel pod Wisłą nadal niedrożny. Prokuratura czeka na działania MPWiK

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 08:26
MPWiK nie udrożniło tunelu pod Wisłą, by umożliwić prokuraturze przeprowadzenie powtórnych oględzin w związku z sierpniową awarią oczyszczalni "Czajka". "Będzie to przedsięwzięcie trudne, porównywalne do prac górniczych" – poinformowali wodociągowcy. Obecnie trwa wybór firmy, która mogłaby się podjąć tego zadania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wody Polskie: MPWiK zrzuca ścieki komunalne w obszarze NATURA 2000

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:54
MPWiK dokonuje zrzutu nieoczyszczonych ścieków komunalnych w obszarze NATURA 2000, czyli szczególnie chronionym. W tym roku przekroczyło dopuszczalną liczbę zrzutów 19 razy - podało w środowym komunikacie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
rozwiń zwiń