"Mam nadzieję, że nie będzie chowała się za immunitetem". Wiceminister sprawiedliwości o Scheuring-Wielgus
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus. Śledczy chcą jej postawić zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".
Czytaj także:
Dworczyk zapowiedział w TV Trwam, że zagłosuje w Sejmie za wnioskiem o uchylenie immunitetu poseł Lewicy Scheuring-Wielgus. - Uważam, że każda osoba, która bezcześci miejsca kultu, bądź zakłóca mszę świętą musi liczyć się z konsekwencjami - podkreślił minister.
Prokuratura przekazała PAP, że sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło podczas porannej mszy świętej 25 października br. w toruńskim kościele p.w. św. Jakuba Apostoła.
Scheuring-Wielgus z proaborcyjnymi hasłami pod ołtarzem. Prezes Ordo Iuris: złożymy zawiadomienia
"W trakcie nabożeństwa do kościoła weszli Joanna Scheuring-Wielgus ze swoim mężem. Podeszli pod ołtarz, po czym stojąc przodem do wiernych, prezentowali transparenty o treści »Kobieto! Sama umiesz decydować« oraz »Kobiety powinny mieć prawo decydowania czy urodzić, czy nie, a nie państwo w oparciu o ideologię katolicką«" - wskazała PK.
"Słowo na niedzielę" Joanny Scheuring-Wielgus
Jak dodali śledczy, "tego samego dnia posłanka zamieściła w mediach społecznościowych wpis informujący o tym, że w kościele św. Jakuba zostawiła wraz z mężem »słowo na niedzielę«, dodatkowo zilustrowany jej zdjęciem z ww. transparentami" - poinformowała prokuratura.
W konsekwencji do toruńskiej prokuratury wpłynęły zawiadomienia o przestępstwie złośliwego przeszkadzania wykonywaniu aktu religijnego Kościoła katolickiego oraz przestępstwie obrazy uczuć religijnych innych osób poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania kultu religijnego.
pb