X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ: zaszczepienie się będzie obywatelskim obowiązkiem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 12:48
- W najbliższych dniach można będzie się spodziewać wystartowania kampanii informacyjnej dotyczącej szczepionki przeciwko COVID-19 - zapowiedział na antenie TVP Info wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szynkowski vel Sęk mówił w TVP Info, że w kampanii wystąpią przede wszystkim eksperci medyczni.

- Zapewnimy dostęp do rzetelnych informacji na temat tego z czym wiąże się szczepienie. Oczywiście w kampanii pojawią się eksperci i lekarze, jako autorytety medyczne, ale mogą wystąpić również osoby znane z życia publicznego, bo dla wielu ich głos jest ważny - wskazał wiceminister.

Posłuchaj
00:22 Szynkowski vel Sęk.mp3 Szymon Szynkowski vel Sęk: w najbliższych dniach start kampanii informacyjnej dotyczącej szczepionki przeciwko koronawirusowi (IAR)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
1200_Horban_PAP.png
Prof. Horban: mam nadzieję, że 27 grudnia pierwszy Polak zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19

Czytaj także:

"Szczepionka podnosi poziom bezpieczeństwa"

Zaznaczył, że priorytetem jest dotarcie do osób, które w pierwszej kolejności powinny się zaszczepić. - Czyli oczywiście grupy pierwszego ryzyka - służby medyczne, pomoc medyczna, służby mundurowe i w dalszej kolejności personel DPS-u, osoby starsze. Zachęcanie do tego to wielkie wyzwanie. Są wątpliwości, czy szczepionka została należnie sprawdzona, ale należy pamiętać, że proces jej certyfikacji trwa już długo, jest wystarczająca liczba badań - mówił wiceminister spraw zagranicznych.

- Dostarczymy bezpieczną szczepionkę. Obywatelskim obowiązkiem będzie przede wszystkim zaszczepienie się - dodał.

"Wyważone restrykcje"

Według Szymona Sękowskiego vel Sęka kluczem do tego, żeby w Polsce restrykcje nie zostały zaostrzone jest "odpowiedzialne zachowanie".

- Nasze restrykcje na tle innych krajów wyglądają na bardzo wyważone. Wielu obywateli wydaje się jednak zmęczonymi tym wszystkim. Eksperci, na podstawie których opinii wydawane są decyzje rządowe, mówią, że trzeba wyprzedzić zagrożenie z jakim łączy się ewentualna trzecia fala koronawirusa. W tym momencie takie środki jak w Wielkiej Brytanii czy Francji jeszcze nie są konieczne, jednak przede wszystkim kluczowe jest odpowiedzialne zachowanie - na to nawet restrykcje nie maja wpływu - zaznaczył.

ms

Czytaj także

Ekspert: szczepionka przeciw COVID-19 może być dostosowana do mutacji wirusa

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 09:26
- Gdyby SARS-CoV-2 znacznie zmutował, to technologia RNA pozwala na to, by w bardzo krótkim czasie szczepionkę zmienić w taki sposób, by nadal była ona skuteczna - mówił dr hab. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.
rozwiń zwiń